Reklama

EISA Mobile Devices Awards 2013-2014 – najlepšie telefóny a príslušenstvo

Števo Porubský

Európska asociácia EISA (European Imaging and Sound Association) tento týždeň zverejnila tie najlepšie produkty z rôznych kategórií. Pozrite sa na tú najzaujímavejšiu spomedzi všetkých – mobilné zariadenia, v ktorých si trón až 2x vyslúžil Samsung, 1x HTC, 1x Huawei a 1x Sony. Apple, LG a Nokia, ako ďalší renomovaní výrobcovia si cenu nevyslúžili ani jednu. Naopak, v závere sa pozrite na produkt, ktorý neexistuje, no je najlepší. 🙂

 

Pozrite si: EISA Mobile Awards 2012-2013: Nokia má najlepší fotomobil, Samsung kráľa

 

HTC One

Európsky pokrokový smartfón 2013-2014

Špičkový smartfón s hliníkovým telom, vynikajúcim displejom, výkonným hardvérom, Android 4.2 s nadstavbou HTC Sense 5.0 a systémom BlinkFeed, kvalitnými stereo reproduktormi Beats Audio či zaujímavo riešený fotoaparát UltraPixel… Ocenenie tak dostal určite právom.

Pozrite si: RECENZIA HTC One – najlepšie HTC v histórii

 

Huawei Ascend P6

Európsky spotrebiteľský smartfón 2013-2014

Ďalší vynikajúci smartfón zaujal nielen s najtenším telom na svete (6,18 mm), ale aj svojou výbavou so silným hardvérom, HD displejom, 8 Mpx zadným a 5 Mpx predným fotoaparátom s Full HD videom, Androidom 4.2 s rozhraním Emotion UI či kovovým telom. Už sa tešíme na jeho test.

Pozrite si: 4+4 pre Huawei Ascend P6 – Aké sú plusy a mínusy najtenšieho smartfónu sveta?

 

Samsung GALAXY S4 mini

Európsky „social media“ telefón 2013-2014

Jedna z najzvláštnejších kategórií EISA Awards, ktorá sa objavila už aj v minulom roku. Najlepší smartfón z tejto kategórie je vraj najvhodnejším pre mladých ľudí, ktorí potrebujú byť neustále v „sociálnej interakcii“ s okolitým svetom. Cez mobil… Tým najlepším telefónom sa tak stal menší súrodenec vlajkovej lode juhokórejského Samsungu.

Pozrite si: Je pre vás GALAXY S4 pridrahá hračka? Samsung GALAXY S4 mini je riešením

 

Sony Xperia Tablet Z

Európsky tablet 2013-2014

Členovia EISA Awards za najlepší tablet tohto roka ocenili súčasnú špičku z Japonska. Tenučký tablet s výborným hardvérom, krásnym 10,1-palcovým Full HD displejom, kompletnou dátovou podporou vrátane LTE či NFC, 8,1 Mpx Exmor R fotoaparátom a operačným systémom Android si ocenenie vyslúžil bezpochyby aj za svoju unikátnosť – odolnosť voči vode a prachu.

Pozrite si: Sony Xperia Tablet Z – najtenší 10-palcový tablet máme už v redakcii! Aký je?

 

Samsung GALAXY S4

Európsky „zelený“ telefón 2013-2014

Tento rok sa Samsungu darí natoľko, že od EISA si vyslúžil dve ocenenia. Vlajková loď výrobcu, perfektne vybavený smartfón so všetkým, na čo si spomeniete a ešte čímsi naviac nezískal titul najlepší smartfón, ale ten „najzelenší“. Ocenenie dostal za to, že výrobca na ňom použil minimálne množstvo kovov a toxických materiálov, má nízku spotrebu a vyberateľnú batériu.

Pozrite si: RECENZIA Samsung GALAXY S4 – nástupca je opäť lepší

 

JVC HA-FXZ200

Európske mobilné slúchadlá 2013-2014

Unikátne slúchadlá „štupľového“ typu sú zaujímavé hlavne tým, že majú externú basovú jednotku mimo dvojice reproduktorov s neodýmiovými magnetmi a karbónovými membránami, ktoré sa starajú o stredy a výšky. Tým sa vraj eliminuje skresľovanie zvuku a používateľ si ho môže vychutnať omnoho viac. JVC HA-FXZ200 majú medený kábel postriebrený a 3,5 mm jack je zas pozlátený.

JVC HA-FXZ200 

Harman Kardon Onyx

Európsky mobilný audio systém 2013-2014

Je trošku smutné, že najlepší mobilný reproduktor vyhralo zariadenie, ktoré vlastne neexistuje. Veď sa pozrite na web stránku výrobcu a skúste ho nájsť (pozn.: 15.8.2013 neexistuje oficiálne zmienka o tomto produkte). Rovnako ho nenájdete ani cez najznámejšie vyhľadávače. Ale vyhral… V pátraní po tomto kúsku budeme pokračovať a keď sa nám podarí zistiť čosi viac, určite na TECHBOX.sk nájdete i článok.

 

Foto: EISA, JVC

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.