Reklama

EISA Mobile Devices Awards 2010-2011: top produkty nielen na cesty!

Števo Porubský

Asociácia EISA nedávno oznámila víťazov cien EISA Awards v rôznych kategóriách. Top produkty všetkých „žánrov“ patria k skutočnej špičke a tak sa o nich oplatí informovať. Naposledy to boli foto produkty (EISA Photo Awards 2010-2011: top produkty pre fotografov!), dnes je v pláne kategória mobilných zariadení, do ktorej okrem mobilov patria aj tablety a GPS navigácie.

 EISA logo

Apple iPad – Európsky tablet 2010-2011

Jeden z ďalších revolučných produktov spoločnosti Apple získal ešte väčšiu popularitu ako samotný iPhone. Tablet s dotykovým LCD displej a uhlopriečkou takmer 25 cm je samozrejme dotykový, ponúka veľmi štíhle telo, rýchly operačný systém a nespočetné množstvo aplikácií, ktorých počet sa neustále zvyšuje. Viac o Apple iPade sa dozviete aj z článku (Apple iPad: multitouch ovládanie na obrovskom displeji) tesne po jeho predstavení.

 Apple iPad

Garmin Nüvi 3790T – Európska GPS navigácia 2010-2011

Vrchol špičkovej série 3700 od spoločnosti Garmin (Garmin nüvi séria 3700: Konečne GPS chuťovka!) si titul najlepšej navigácie na starom kontinente zaslúži právom. Extrémne štíhle telo bezpochyby inšpirované známym Apple iPhonom na prvý pohľad zmätie, no po zapnutí je jasné, že navigácia hrá prím. Nechýba pokrytie 44 krajín Európy, obrovský displej s rozlíšením až 800 x 480 b., zobrazenie 3D terénu a budov, Bluetooth a mnoho ďalších praktických funkcií.

 Garmin Nüvi 3790T

Samsung Galaxy S (GT-I9000) – Európsky smartfón 2010-2011

Koncom marca tohto roka sa na svetlo sveta ukázal zatiaľ najvybavenejší telefón sveta, Samsung Galaxy S (Samsung Galaxy S (I9000): loď, ktorá sa neplaví do neznáma) postavený na OS Android, 1 GHz procesore, Super AMOLED displeji s 5 Mpx fotoaparátom, HD videom či najnovším Bluetooth 3.0. Čo dodať, konkurencia nemá zatiaľ šancu.

Samsung Galaxy S  

Samsung Wave (GT-S8500) – Európsky „Social Media“ telefón 2010-2011

Social Media sa prekladať doslovne nedá, v praxi to znamená, že Samsung Wave (Samsung Wave: prvá vlna na oceáne Bada) je víťazom kategórie mobilných telefónov zameraných na sociálne siete, zábavu a teda mladých ľudí. Vo výbave taktiež nechýba výkonný procesor, krásny displej či plná dátová podpora. Samozrejmosťou je aj 5 Mpx fotoaparát s HD videom a LED bleskom. Novinkou je vlastný otvorený OS Bada.

 Samsung Wave

Sony Ericsson Xperia X10 mini – Európsky mobil roka 2010-2011

Prakticky tým naj sa stal ten najmenší. Mini telefónik Sony Ericsson X10 mini (Sony Ericsson XPERIA X10 mini: kolibrík naživo) predstavený ešte počas MWC 2010 vo februári si získal nevídanú pozornosť nielen médií, ale aj zákazníkov. Plne vybavený Android smartfón so síce mini displejom, no zato výbornými vlastnosťami. Nechýba mu ani 5 Mpx fotoaparát, zabudované GPS či kompletná dátová podpora.

Sony Ericsson Xperia X10 mini

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.