Reklama

eBlok – nestrácajte pokladničné bloky, uložte si ich do aplikácie

Zdroj | Maroš Jurkovič
Stanislav Vinc
Zdroj | Maroš Jurkovič
Zdroj | Maroš Jurkovič

Určite sa vám už stalo, že ste chceli reklamovať nejaký produkt, no po bločku nebola ani stopa. Ak nechcete takúto nepríjemnú situáciu zažiť znova, skúste slovenskú aplikáciu eBlok.

Aplikácia je relatívne jednoduchá na použitie. Po prvotnej registrácii kliknete na tlačidlo „+“ a odfotíte pokladničný blok z nákupu. Ak chcete, k bločku môžete pridať aj fotografiu zakúpeného produktu. Následne stačí doplniť informácie o dátume, čase a cene nákupu a pre lepšiu organizáciu môžete pridať aj štítky. Vybrať si môžete z obľúbených štítkov ako Potraviny, Elektronika či Domácnosť ale pridať môžete aj vlastné.

Autori aplikácie eBlok ubezpečujú, že podľa legislatívy Slovenskej republiky by mali pokladničné bloky uložené v aplikácii predajcovia uznať ako právoplatné doklady o nákupe. Nájdu sa však predajcovia, ktorí budú napriek tomu vyžadovať predloženie fyzického pokladničného bloku. Stále teda platí, že papierové bločky po odfotení aplikáciou pre istotu nevyhadzujte.

Všetky uložené pokladničné bloky aplikácia zálohuje na server. Tu sa ale priepastne rozdeľuje verzia aplikácie pre systém iOS a systém Android. Práve verzia pre Android je výrazne kvalitnejšia.

Pozrite si

Ventusky – skvelá meteorologická aplikácia pre laikov aj profesionálov

Záloha blokov prebieha na pozadí a je rýchla, zatiaľ čo verzia pre iOS pri každej úprave bloku upozorní, že dáta nie sú zálohované a kým prebehne záloha, nie je aplikáciu možné používať.

Predpokladám, že verzia pre Android bola programovaná primárne a pre iOS bola portovaná neskôr. Je to vidieť na animáciách aplikácie, dizajne a funkčnosti. Ak teda používate telefón so systémom Android, rozhodne eBlok skúste. Ak ale používate iOS, radšej sa poobzerajte po iných aplikáciách.

Pozrite si

Goodreads – šikovná appka, s ktorou si urobíte poriadok v knižnici

Na rovnaký účel môžete v podstate využiť aj aplikácie na skenovanie dokumentov, ako je Dropbox, Office Lens či obyčajný fotoaparát so zálohovaním napríklad do Google Photos. Ak predajca akceptuje pokladničný blok odfotený skrz aplikáciu eBlok, mal by uznať aj fotografiu z inej aplikácie.

Stiahnuť aplikáciu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.