Reklama

E-Noa Interpad: 10“ tablet pre každého!

Erik Birčák

Ešte ste nikdy nepočuli o spoločnosti E-Noa? Určite nebudete jediní, no o produkt známy pod menom Interpad by ste sa rozhodne zaujímať mohli. Jedná sa o 10“ slate bežiaci na nádejnej platforme Nvidia Tegra 2 a systéme Android 2.2

Vyzerá ako iPad, má v sebe Tegru 2 a beží na Androidovi. Táto trojica prvkov by mala byť obrovským magnetom na zákazníkov (aspoň si to myslí nejeden výrobca))

IFA 2010 opäť priniesla na svetlo sveta mnoho úplne nových či pred nedávnom oznámených produktov. Jedným z nich je aj E-Noa Interpad, ktorý sa snaží prilákať zákazníkov na jednoduchý dizajn v štýle iPadu či výkonné vnútornosti založené na platforme Tegra 2 od spoločnosti Nvidia. Na 10“ displeji stále predprodukčného vzorku tohto prístroja bolo možné vidieť Android 2.2. Práve kvôli nedoriešenému softvérovému vybaveniu si na Interpad budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať. Po hardvérovej stránke je však prístroj dokončený a tak už vieme že okrem Tegry 2, vďaka ktorej je prístroj schopný prehrávať i 1080p videá a podporuje MPEG2, H.264 a VC-1 kodeky bude mať bohatú výbavu. Do nej možno zaradiť aj WiFi b/g/n, Bluetooth 2.1 či 3 500 mAh batériu, vďaka ktorej výrobca sľubuje až 8-12 hod. výdrž. Z portov stojí za zmienku HDMI výstup či USB 2.0, interná pamäť sa bude dať naopak rozšíriť pomocou MicroSDHC kariet.

Zozadu už nevyzerá E-Noa Interpad tak žiarivo, no aspoň na ňom nebude vidieť každý otlačok.

E-Noa Interpad by mal doraziť do obchodov s cenovkou 399 € za verziu bez 3G modulu (cena s 3G modulom zatiaľ nie je známa), čo je zhruba rovnako ako Toshiba Folio 100, čiže bude iba na vás či dáte prednosť známejšej značke alebo vyskúšate Interpad. Tak či onak je vidieť že tabletový a slateový segment trhu sa zapĺňa najrôznejšími modelmi, ktoré rastú doslova ako huby po daždi a je len otázka času, ktoré z nich uspejú a na ktoré si o rok už ani nespomenieme.

Zdroj a fotografie : Slashgear

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.