E-CASE – cestovný kufor s GPS, GSM a množstvom funkcií

ZDROJ | Kickstarterecase

Ak často cestujete, cestovný kufor je vhodnou investíciou. V rámci Kickstarter sme objavili inteligentný kufor E-CASE, ktorý môžete mať pod dohľadom.

Doposiaľ sa už niekoľko výrobcov usilovalo o vývoj a výrobu inteligentných cestovných kufrov. Alternatívou k týmto produktom sa môže stať koncept E-CASE, ktorého kampaň momentálne prebieha v rámci Kickstarter.

Lokalizácia batožiny pomocou siete

Vzhľad inteligentného cestového kufra E-CASE nie je ničím výnimočný. Cestujúcemu však ponúka niekoľko zaujímavých funkcií. Pomocou GPS a GSM môžete mať prostredníctvom aplikácie vo vašom mobilnom telefóne prehľad o lokalizácii batožiny. Prostredníctvom svetelného a vibračného senzoru je možné  zistiť, v akom čase sa nachádza kufor vo vzduchu – v prípade ak je batožina prepravovaná letecky. Presiahnutím určitej nadmorskej výšky je signál GSM vypnutý podľa určených pravidiel leteckých spoločností.

ecase
ZDROJ | Kickstarter

V konštrukcií cestovného kufra je integrovaná váha, ktorá vás v reálnom čase informuje o jeho hmotnosti. Energetickým zdrojom inteligentného kufra je vymeniteľná batéria. Vstavané batérie sú niekedy príčinou problémov s regulačnými oddeleniami leteckých spoločností. Súčasťou E-CASE sú dve vymeniteľné batérie – lítium-iónová a suchá. Kapacita lítiovej batérie je 3000 mAh s trvácnosťou 240 hodín a suchá, zinkovo-mangánová batéria má kapacitu 700 mAh a trvácnosť 56 hodín pri bežnom používaní.

Pozrite siVaultek – bezpečnostný kufrík ako z akčného filmu

ecase
ZDROJ | Kickstarter

Uzamykanie mobilnou aplikáciou a odtlačkom prstov

Úroveň bezpečnosti kufra je zabezpečená pomocou snímača odtlačkov prstov, ktorý slúži ako zámok ako aj ďalších možností uzamykania – pomocou mobilnej aplikácie a textovej správy. Súčasťou funkcií kufra je aj detekcia blízkosti pomocou Bluetooth. Ak sa vaša batožina vzdiali od vášho mobilného telefónu ďalej, než je potrebné – automaticky budete o tom informovaný na vašom mobilnom telefóne.

ecase
ZDROJ | Kickstarter

V rámci kampane Kickstarter sú dostupné tri veľkostné varianty konštrukcie kufra s objemom 32, 58 a 90 litrov. Konštrukcia inteligentného kufra je z polykarbonátu, polyestra, hliníka a polypropylénu. Jeden z modelov, z najmenším objemom a označením „carry-on“, resp. kufor, ktorý je možné vziať ako príručnú batožinu obsahuje aj bonus – 12000 mAh obnoviteľnú batériu.

Pozrite siOrbitkey 2.0 – zbohom štrngajúcim zväzkom kľúčov

ecase
ZDROJ | Kickstarter

Ak sa chcete stať majiteľom inteligentného kufra E-CASE, môžete podporiť kampaň, ktorá momentálne prebieha v rámci Kickstarter minimálnou sumou 270 dolárov – približne 241 €.

ecase

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku