Dyson Pure Cool – ventilátor, ktorý zároveň čistí vzduch

ZDROJ | Dyson

Firma Dyson, ktorá sa venuje vysávačom a čističom ovzdušia prináša nový ventilátor, ktorý bude čistiť vzduch v miestnosti a nebude fúkať priamo na vás. Privítajte Dyson Pure Cool.

Dyson s čističkou vzduchu, ktorá zároveň slúžila ako ohrievač, prišiel už pred pár rokmi v podobe Dyson Pure Hot+Cool Link. Najnovšie predstavil vežový ventilátor TP04 a stolný ventilátor DP04.

Dyson si dal, podobne ako u ostatných produktov, záležať na luxusný dizajn, ktorý sa pravdepodobne neinšpiroval klasickými ventilátormi.

Ventilátor disponuje tzv. Air Multiplier loop funkciou, ktorá čistí vzduch, no zároveň nefúka priamo na ľudí ako to robí väčšina ventilátorov. Nevýhodou môže byť, že ventilátor nefunguje aj ako ohrievač. Takto ho môžete využívať iba v letných mesiacoch.

ZDROJ | Dyson

Pozrite siDyson – ovládnite klímu vo vašom interiéri

Nad filtrom sa nachádza LCD displej, ktorý informuje o aktuálnych dátach v miestnosti ako napríklad aktuálne znečistenie, vlhkosť a teplota. Každé znečistenie vzduchu vraj zaznamená inteligentný senzor, ktorým disponuje Dyson Pure Cool. Podľa oficiálnej stránky Dyson zachytí až 99,97 % alergénov a častíc.

Filter, ktorý čistí vzduch, disponuje oveľa väčším počtom uhlíkových častíc, ktoré filtrujú vzduch, než predchádzajúce modely, takže môže zachytiť viac častíc.

Na ovládanie ventilátoru môžete využiť aj smartfón aplikáciu. Výhodou tiež je, že Dyson Pure Cool sa točí podľa uhlu aký si nastavíte a to od 40° do 350°. Okrem ovládania uhlu, môžete zvyšovať alebo znižovať rýchlosť prúdenia vzduchu a tiež spustiť zv. nočný mód, ktorý ventilátor stíši.

ZDROJ | Dyson

Pozrite siZaplavia nás autá od Dysonu, výrobcu vysávačov?

S rozšírením hlasových asistentov sa Dyson prispôsobil a do ventilátoru pridáva podporu pre ovládanie hlasom cez zariadenie Amazon Echo.

Ak vás ventilátor Dyson Pure Cool zaujal, objednať si ho môžete už teraz za dosť vysokú cenu 549,99 dolárov (vežová verzia) alebo 449,99 dolárov za stolnú verziu.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojDyson

Komentáre k článku