Reklama

Dyson má už aj svoj prvý batériový mop. Opäť prekonáva konkurenciu

Zdroj | Dyson
Števo Porubský
Zdroj | Dyson
Zdroj | Dyson

Britský Dyson po rokoch vývoja opäť potvrdil, že patrí medzi absolútnu špičku na trhu. Predstavil svoj prvý mopovač Wash G1, ktorý nemá jednu či dve, ale rovno 4 rotujúce valce pre dokonalé vyčistenie podlahy.

Inžinieri z Dysonu si vytvorili zariadenie vzdialene pripomínajúce batériový vysávač, no namiesto klasického vysávania umýva podlahu.

Zdroj | Dyson
Obsah pokračuje pod reklamou

Dyson Wash G1 je doplnkom pre batériové vysávače série V či novej Gen5. Kým vysávač povysáva aj ten najjemnejší prach, nevie odstrániť zaschnutú špinu. Wash G1 to dokáže.

Na to slúžia 4 spomínané valce, pričm dva sa dotýkajú priamo podlahy a ostatné dva zas čistia prvé dva valce. Väčšie valce sú vytvorené zo špeciálne hustého mikrovláklna, ktoré má až 64 800 vlákien na cm2.

Každý z valcov je vlhčený na 13 miestach vo vnútri mopovacieho mechanizmu. Druhá sada má špeciálne nylonové štetiny v slučke, ktoré sa postarajú o to, aby boli hlavné valce vždy čisté. Čerešničkou je, že Dyson síce odsáva znečistenú vodu z valcov, no neslúži ako vysávač. Aj napriek tomu viete z podlahy pozbierať nečistoty, vrátane tých veľkých.

Zdroj | Dyson

Vďaka separačnej mriežke vo vnútri po dokončení umývania podlahy stačí iba vytiahnuť špeciálne navrhnutú zásuvku a veľké nečistoty vyklepať do smetného koša. Odfiltrovanú špinavú vodu zas stačí vyliať pokojne aj do umývadla. Bude vždy bez veľkých nečistôt a tak nezapchá odtok.

Zdroj | Dyson

Zberná nádoba je zároveň navrhnutá tak, aby sa dala pohodlne vyčistiť, pričom nemá mať žiadne zákutia, kde by sa mohli ukladať nečistoty. Rovnako sa dajú pohodlne čistiť aj valce pod tečúcou vodou, no samotný mopovač má svoj vlastný samočistiaci mechanizmus po každom mopovaní podlahy.

Na výber máte tri režimy vlhčenia mopu, ale aj jeden extra režim Max, ktorý vlhčí mop na maximum, vďaka čomu má byť možné odstrániť aj výrazne zaschnuté a lepkavé nečistoty. Každý z režimov má byť určený pre iný druh nečistôt. Základný je napríklad na malé nečistoty, druhý na väčšie čerstvé, tretí na väčšie a už aj čiastočne zaschnuté a posledný režim Max na všetky ťažko umývateľné.

Zdroj | Dyson

Zároveň je ale možné vďaka rôznemu dávkovaniu vody jednotlivé režimy využívať na rôzne druhy podláh, od plávajúcich a drevených až po keramické podlahy.

Zdroj | Dyson

Azda jedinou nevýhodou Dyson Wash G1 je, že voda na valci nie je teplá, takže výrazne zaschnuté nečistoty bude náročnejšie a zdĺhavejšie odstrániť. Dyson tvrdí, že jedna plná litrová nádoba na vodu zvládne 290 m2 podlahy. Na jedno nabitie ale batéria vydrží 35 minút. Či je možné za tento čas stihnúť vyčistiť takmer 300 m2 podlahy je otázne. Novinka sa na trh dostane ešte tento rok. Cena by mala byť okolo 700 €.

Zdroj | Dyson
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.