Reklama

Dynavix 9: Pavel Liška v novom šate

Roman Calík

Poznáte českého herca Pavla Lišku? A poznáte navigácie Dynavix? Ak nie, vedzte, že pri navigovaní sa poriadne nasmejete, po novom s najnovším navigačným softvérom Dynavix 9.

Dynavix 9 hlavné menu

GPS Navigácie Dynavix mi tak trochu prirástli k srdcu. Nie však vďaka najnovším technológiám či samotnej navigácii, ktorá má stále čo dobiehať, ale najmä kvôli českému hercovi Pavlovi Liškovi. Ten totiž nahovoril hlášky navigácie tak, že sa s Dynavixom nudiť nebudete. Keď si sadnem do auta, nálada sa mi ihneď zlepší, akoby to bol váš kamarát. Ale hlášky nie sú aktuálnou novinkou českej spoločnosti Dynavix, tou horúcou je totiž najnovšia verzia navigačného softvéru Dynavix 9.

Dynavix 9 navigacna obrazovka

Vylepšenia v Dynavix 9

Najnovšia verzia Dynavix 9 ponúkne novú grafiku menu, ktorá je v porovnaní s pôvodnou veľký krok vpred. Menu je čistejšie a prehľadnejšie. Pribudlo aj rolovanie ponúk, dialógové tlačidlá sú väčšie a zdokonalená je i sofvérová klávesnica. Celé menu by malo byť aj rýchlejšie. Body záujmu po novom umožňujú pridať vlastné kategórie a upozorňovať na vybrané POI na trase. Konečne je možné aj vyhýbanie sa trasám s diaľničnými poplatkami alebo mýtom. Najväčšou novinkou je však pridanie funkcie „chytrá trasa“, ktorá umožňuje zvoliť optimálnu trasu v závislosti na prejazdnosti cestnej siete v rôznych denných dobách a dňoch v týždni. Niečo podobné tu už máme, stačí pozrieť do kuchyne konkurencie (TomTom IQ Routes). Dynavix však nezbiera dáta od užívateľov, ale vraj využil dostupné štatistické dáta a zapracoval ich do nového formátu máp, ktorý umožňuje nájsť optimálnu trasu a vyhnúť sa tak ranným alebo popoludňajším zápcham. Pravdepodobne však pôjde o spomínané dáta, ktoré zbierajú práve užívatelia navigácií TomTom. Je to celkom logické, keďže TomTom je vlastníkom TeleAtlas a TeleAtlas je dodávateľom mapových podkladov Dynavix.

Dynavix 9 nova klavesnica

Upgrade zadarmo

Navigačný softvér Dynavix 9 bude dostupný v nových navigáciách Dynavix, no pre používateľov staršieho navigačného softvéru Dynavix 8 bude sprístupnený bezplatný upgrade prostredníctvom aplikácie Dynavix Manager už v prvej polovici mája 2010, kedy bude uvoľnená nová verzia tejto aplikácie. Avšak funkcia Chytrá trasa bude pre starších používateľov dostupná iba s novokúpenými mapovými podkladmi.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.