Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 2 min.
  • 13.1.2012

Dych vyrážajúca Super OLED TV od Samsungu už tento rok

Dych vyrážajúca Super OLED TV od Samsungu už tento rok
Drahomír Piok
Dych vyrážajúca Super OLED TV od Samsungu už tento rok

Spoločnosť Samsung patrí nepochybne k top výrobcom zobrazovacích panelov, a bolo len otázkou času kedy príde s vlastným konceptom OLED televízie. Na výstave CES 2012 predstavili OLED TV aj ďalšie dve veľké spoločnosti ako LG a Sony. Narozdiel od nich sa tá od Samsungu sa vyznačuje špeciálnym panelom Super OLED.

Samsung Super OLED TV

Televízia, ktorá si pamätá tváre

Dizajnová kráska s tenkým rámom príde na pulty obchodov už medzi druhým až štvrtým kvartálom tohto roku. Vzhľad je skutočne úchvatný a nadväzuje na LCD LED televízory poslednej generácie. Lesklý kov tvorí minimalistický rám a obopína si aj celú zadnú stranu. Pri kolmom pohľade na televíziu sa svojou tenkosťou doslova až stráca. Okrem základných parametrov ako FullHD rozlíšenie, podpora stereoskopického 3D alebo obsiahnutý dvojjadrový procesor, tu Samsung nainštaloval aj kameru zo smerovými mikrofónmi. Nachádzajú sa na vrchu televízie. Softvér bude schopný rozoznávať gestá napríklad pre zvyšovanie hlasitosti, pripínanie programov, pretáčanie a podobne. Okrem tejto možnosti si bude „pamätať tváre“ a jednoducho vás prihlási na Facebook, Twitter či iné služby len pohľadom do kamery. Video telefonovanie a funkcie SmartTV  budú samozrejmosťou.

Samsung Super OLED TV

Nie je to obyčajný OLED

Panel, ktorý si Samsung sám vyvinul dostal názov Super OLED. Myslím, že onedlho sa dočkáme aj verzie Super OLED +. Verzia Super organického led panelu, ktorý nepotrebuje podsvietenie má mať sýtejšie farby, tmavšiu čiernu a vyšší jas. Ak pripočítame aj obrovskú frekvenciu, rádovo desaťtisíce Hertzov, tak vlastne zistíme, že Super OLED je dokonalým „mutantom“ LCD a Plazmy. Predstavená televízia má 55″ uhlopriečku. Cena sa podľa vyjadrenia Samsungu bude pohybovať približne na úrovni high-end modelov minulého roku. Ceny prvých OLED TV odhadujem 5 000 až 10 000 €.

Samsung Super OLED TV

Foto: geekygadgets.com, soundandvisomag.com