DxOMark začal testovať už aj selfie foťáky, ktorý smartfón ho má najlepší?

ZDROJ | DxOMark

Známy tvorca softvéru pre fotografov a veľký tester fotoaparátov a všetkého okolo nich už pred rokmi do svojho portfólia zaradil aj fotoaparáty v smartfónoch. Keďže ale predné webkamery, resp. selfie fotoaparáty boli kvalitou výrazne nižšie, ako tie hlavné, DxOMark ich poctivo ignoroval. Až doteraz.

Pozrite si15 najlepších fotomobilov súčasnosti podľa DxOMark

https://www.youtube.com/watch?v=n-YEYiCOSYo

DxOMark zverejnil zoznam najlepších smartfónov so selfie fotoaparátom nad displejom. Či už ide o mono alebo duálne riešenia, najlepší môže byť len jeden. V prvej desiatke sa ocitli Apple iPhone X, viacero smartfónov Huawei, či nové vlajkové lode Samsung Galaxy S8 a S9, no ani jeden z nich nie je v prvej trojke.

So zhodným počtom bodov sa o prvé miesto delia Google Pixel 3 a Samsung Galaxy Note 9. Na druhej priečke je Xiaomi Mi MIX 3 a na treťom mieste je Apple iPhone XS Max.

Tu je kompletný zoznam DxOMark Selfie top 12 smartfónov, ktoré stihol dodnes otestovať. Ak sa lepšie pozrieme na tabuľku, nenájdeme v nej žiadne HTC, ani LG, ani Sony smartfóny. DxOMark ich ešte nestihlo otestovať.

ZDROJ | DxOMark

Podobné výsledky sú aj pre samostatné schopnosti fotoaparátu, teda statické zábery:

ZDROJ | DxOMark

Ale aj pre schopnosti selfie fotoaparátu pre videá. V tomto prípade sa na prvých troch miestach smartfóny vymenili:

ZDROJ | DxOMark

DxOMark testuje selfie fotoaparáty podobne, ako v prípade zadných fotoaparátov. Nové je však to, že okrem fotenia z ruky DxOMark pridáva aj selfie tyčku a to dokonca v troch vzdialenostiach – 30, 55 a 120 cm. DxOMark tvrdí, že vyhodnocuje 1 500 fotiek a 2 hodiny videa.

ZDROJ | DxOMark
ZDROJ | DxOMark
ZDROJ | DxOMark
https://www.youtube.com/watch?v=GXtTBZdT8W4

ZdrojDxOMark

Komentáre k článku