Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dvojica reproduktorov od Denonu v tvare zámotku larvy

Dvojica reproduktorov od Denonu v tvare zámotku larvy
Marek Šimunek
Dvojica reproduktorov od Denonu v tvare zámotku larvy

Pri tvorbe dizajnu toho príliš veľa nenavymýšľate. Aspoň to tak nejako, vyzerá ak sa pozrieme na niektoré podobné produkty, ktoré sú v predaji. Dizajnéri japonskej spoločnosti Denon sú však iného názoru. Práve vďaka nim mohla táto spoločnosť predstaviť dvojicu reproduktorov so zaujímavým dizajnom a ešte lepším menom. No povedzte nazvali by ste reproduktor zámotkom pre larvu?

Denon Cocoon

Nie nezbláznili sme sa. Nová dokovacia stanica od Denonu skutočne nesie názov Cocoon, čo v preklade znamená zámotok, v ktorom sa larva nachádza v počiatkoch svojho vývoja. V podstate sa pri prvom pohľade aj na niečo podobne podobá, alebo skôr podobajú? Množné číslo je tu namieste, nakoľko sa nejedná o jeden, ale rovno dva nové reproduktory. Pritom sa však nemusíte obávať, že sa vám z reproduktora po jeho zakúpení vyliahne nejaká príšerka. Dvojica nových modelov reproduktorov dostala príznačné označenie, Home a Portable. Jasne z neho vyplýva primárne určenie. Oba pritom zdieľajú spoločné dizajnové prvky, ako napríklad elegantne skrytý dok, alebo OLED displej, či dotykové ovládanie.

Denon Cocoon

Jednotlivé zdroje hudby nemusia byť iba iOS zariadenia pripojené v doku, ale môžete využiť aj bezdrôtový prenos hudby s podporou technológie AirPlay. Hudbu si tak užijete takmer z čohokoľvek, ale ak by vám ani toto nestačilo, máte k dispozícii v oboch modeloch aj internetové rádio, Eternet konektor, Wi-Fi modul, USB a 3,5 mm audio konektor. V čom sa teda nová dvojica odličuje? Predovšetkým je to veľkosť. Denon Cocoon Home je väčší, nakoľko v ňom nájdete dvojicu dvojpásmových reproduktorov, ktoré produkujú čistejší zvuk. Menši model Cocoon Portable je naopak vybavený iba širokopásmovými reproduktormi, ale na oplátku v ňom nájdete integrovanú batériu, ktorá ho uživí po dobu piatich hodín. V kombinácii s vodeodolným prevedením a zabudovanou rukoväťou je tak ideálnym spoločníkom na cesty a letné dovolenky. Nová dvojica Denon Cocoon Home a Portable by sa mala začať predávať v bielom a čiernom prevedení v auguste. Odporúčaná cena na slovenskom trhu činí 599 €.

Denon Cocoon

Foto: Denon