Reklama

Dvojica krásnych Pioneerov, no len pre iOS

Drahomír Piok

Spoločnosť Pioneer sa nesústredí na výrobu dockov a iného príslušenstva pre iPhone či iPod, tak ako iné spoločnosti. No ak už k tomu dôjde, výsledok je na jednotku. Síce Pioneer X-SMC 4-S neprehraje ani praobyčajné CD, ponúka možnosti, o ktorých sa ostatným rádiám či Hi-Fi vežiam môže len snívať.

Pioneer X-SMC 4-S

Pioneer X-SMC 4-S

Prvotriedny dizajn

Dizajn pôsobí veľmi moderne a elegantne. Plastové kryty dopĺňa uprostred leštený hliník, ktorý dáva pomyslený punc luxusu. Aj dock sa dočkal šikovnej zásuvky, ktorá ho môže skryť. V predaji sa objavia dve rôzne farebné kombinácie, ktoré slúžia pre odlíšenie jednotlivých verzií. Bledšia s označením X-SMC 3-S a tmavšia X-SMC 4-S. Jediným závažným rozdielom týchto dvoch Pioneerov je integrovaný Bluetooth. Na čelnej stene nájdeme 2,5“ farebnú LCD obrazovku, digitálne hodiny, ovládacie tlačidlá, USB a analógové audio vstupy. Na zadnej strane by sa mal nachádzať vstup pre koaxiálny kábel a napájanie.

Pioneer X-SMC 3-S

Pioneer X-SMC 3-S

DLNA aj ethernet, no CD mechanika nie

Voľnými očami nevidíme bezdrôtové technológie napríklad ako AirPlay, ktorá slúži na prehrávanie hudby z iPodu, iPhone či iPadu. Prístroj ďalej spĺňa požiadavky pre DLNA, ponúka internetové rádio a u vyššej verzie aj vstavaný Bluetooth. Cez Wi-Fi modul alebo koaxiálny kábel, pripojený do siete, môžu tieto Pioneery pristupovať ku knižnici, ktorá je uložená v počítači a zdielaná programom iTunes. So značkou „Made for iPod and iPhone“ nemožno očakávať ľudovú cenu. Pioneer X-SMC 3-S má odporúčanú hodnotu v prepočte tesne pod 300 € a X-SMC 4-S približne 350 €. Škoda, že výrobca vôbec neuvádza technické parametre, no asi to nebude „to“, čo by prístroj predávalo.

Foto: Pioneer

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.