Reklama

Dve prvenstvá pre Sygic!

Marek Šimunek

Ak vlastníte smartfón postavený na „oceáne“ Bada a až doteraz vám v ňom chýbala plnohodnotná navigácia, nezúfajte. Vďaka slovenskej spoločnosti Sygic svitlo nové svetielko nádeje. Sygic totižto uviedol Mobile Maps pre Bada smartfóny. Okrem tooh Sygic ako prvá spoločnosť predstavila podporu on-line dopravných informácií vo svojich aplikáciach.

Sygic Mobile Maps na Bada OS

Oceán s menom Bada zlákal množstvo záujemcov, ktorí hľadali moderný smartfón. Až doteraz však pre plnohodnotné využívanie Bada smartfónov chýbala navigačná aplikácia. Túto medzeru využila známa slovenská spoločnosť Sygic, ktorá ako prvá prináša na túto platformu navigáciu vo forme Sygic Mobile Maps. Konečne tak budete môcť svoj Samsung s Bada OS využiť ako navigáciu. Okamžite po uvedení aplikácie sú v on-line obchode Samsung Apps dostupné rôzne verzie s mapami Rakúska a Švajčiarska, krajín Beneluxu, Nemecka, Francúzska, Španielska, Portugalska, Talianska, Ruska a Veľkej Británie. V krátkej dobe by mali nasledovať aj mapové podklady pre Poľsko, Turecko, Indiu a Thajsko. Úvodná cena aplikácie je príjemných 9,99 €. Táto cena však platí iba do 14. apríla a následne sa budú jednotlivé verzie aplikácie predávať za štandardnú cenu 29,99 USD. Problémom však ostáva nemožnosť nakupovania platených aplikácií cez Samsung Apps u nás doma na Slovensku, čo vlastne znemožňuje využívanie tejto aplikácie v našej rodnej krajine. Dúfajme teda, že Samsung čoskoro umožní nakupovanie aj u nás doma a tým podporí slovenskú firmu, ktorá ako prvá priniesla plnohodnotnú navigáciu na túto platformu.

Sygic Real-Time Traffic

Real-Time Traffic

Okrem prvenstva v podobe navigačnej aplikácie Sygic Mobile Maps pre Bada OS sa môže táto spoločnosť so slovenskými koreňmi pýšiť aj iným prvenstvom. Súčasne so spustením Sygic Mobile Maps pre Bada OS, prináša Sygic ako prvá spoločnosť na slovenský trh možnosť využívania online dopravných informácií vo svojich produktoch Sygic Mobile Maps a Sygic Aura. Novú službu nazvanú Real-Time Traffic môžete okamžite využívať na platformách Android, iPhone, Windows Mobile, Symbian a Maemo.

Vedeli ste?

Spoločnosti Sygic patrí ešte jedno prvenstvo. Ako prvá spoločnosť na svete predstavila funkčnú navigáciu pre Apple iPhone.

Prvý produkt tohto druhu vytvoril Sygic v spolupráci so spoločnosťou CE-Traffic, ktorá poskytuje detailné dopravné informácie na základe technológie Floating Car Data. Táto technológia neustále monitoruje dopravnú situáciu na všetkých hlavných cestách. Vďaka službe Real-Time Traffic sa tak už nebudete musieť obávať, toho že sa cestou k vášmu cieľu dostanete do zápchy, alebo budete navigovaní cez uzatvorený úsek cesty. Obmedzenia plynulosti premávky sa budú zobrazovať na mape v reálnom čase a vy sa tak budete môcť včas rozhodnúť ako sa danému dopravnému problému vyhnete. Navigačný program navyše ponúka automatické prepočítavanie trasy a pri zistení dopravného obmedzenia automaticky ponúkne alternatívnu trasu. Užívatelia používajúci túto službu budú dostávať neustále podrobné informácie o problémoch, ktoré znižujú plynulosť cestnej premávky. Ročný poplatok za využívanie služby Real-Time Traffic je v prípade Slovenska 9,99 €. V ročnom poplatku však nie sú zahrnuté poplatky za dátové prenosy, ktoré služba využíva pre doručovanie informácií.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.