Reklama

Dva profesionálne tablety/notebooky Fujitsu

Dominik Fúsek

Spoločnosť Fujitsu sa zatiaľ na trhu tabletov veľmi nepresadila, skúša to skôr s profesionálnymi tabletmi. Po hardvérovo slabšom modeli (Fujitsu Stylistic Q550: ťažký tablet profesionál) prichádza dvojica ďalších profesionálnych riešení, tentokrát v prevedení notebook s dotykovým displejom.

Fujitsu LifeBook TH701

Zdá sa, že práve takéto riešenie profesionáli z biznis segmentu používajú radšej, než samostatné tablety. Dvojica veľmi podobných tabletov Lifebook T731a TH701 na prvý pohľad vyzerá ako high-end netbooky. Ich 12,1“ displej s HD rozlíšením (1 366 x 768 b.) a LED podsvietením však dokáže snímať dotyky prsta i stylusu, samozrejme aj multitouch. Okrem podpory stylusu je nadštandardnou výbavou aj rozpoznávanie viacerých gest. Operačným systémom je z pochopiteľných dôvodov Windows 7, poháňa ho výkonný hardvér na čele s Intel Sandy Bridge procesormi až po výkonné modely Core i7. Podporovaná je aj technológia WiDi, vďaka ktorej môžete obraz bezdrôtovo prenášať na väčšie obrazovky. Špeciálny je systém chladenia, zabezpečujúci dlhšiu výdrž batérie – s prídavnou batériou novinky dosiahnu hodnotu až 11 hodín.

Fujitsu LifeBook TH701, T731

Výrobca pridal až tri bezpečnostné systémy. Prvým je ochrana proti otrasom, nechýba v tejto triede prakticky povinná čítačka odtlačkov prstov a vzdialená správa zariadenia cez internet. Okrem štandardnej konektivity (Ethernet, Wi-Fi) je k dispozícii aj voliteľný 3G modul či dokonca GPS. Novinky sú vybavené aj USB 3.0 a HDMI konektormi, na želanie DVD alebo Blu-ray mechanikou. Cenu ani dostupnosť výrobca neoznámil.

Zdroj a foto: Fujitsu, hitechreview.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.