Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dva nové Windows Phone 7 prírastky HTC Trophy a Mozart

Dva nové Windows Phone 7 prírastky HTC Trophy a Mozart
Marek Šimunek
Dva nové Windows Phone 7 prírastky HTC Trophy a Mozart

V pondelok predstavený smartfón HTC HD7 nebol jediným smartfónom tejto tajwanskej spoločnosti, ktorý uzrel svetlo sveta po uvedení nového operačného systému Windows Phone 7. Rady Windows Phone v HTC doplnil aj elegantný smartfón s hliníkovou konštrukciou HTC Mozart a smartfón určený pre mobilných hráčov HTC Mozart.

HTC Mozart

HTC MOZART

HTC Mozart je elegantným smartfónom používajúcim najnovší operačný systém z dielne Microsoftu Windows Phone 7. Mozart prináša po vzore obľúbeného Androidového modelu HTC Legend hliníkovú konštrukciu v štýle unibody, ktorá zabezpečí vysokú kvalitu spracovania a úžitkovú hodnotu tomuto smartfónu. Displej disponuje uhlopriečkou 3,7” displej a rozlíšením 480 x 800 bodov a dostatočnú rýchlosť zabezpečí 1 GHz procesor Qualcomm MSM8250. Pamäťové parametre sú rovnako zaujímavé. V Mozarte dostaneme 576 MB pamäte RAM, ktorej sekunduje 512 MB ROM pamäte a 8 GB ukladacieho priestoru pre vaše multimediálne súbory. Štvorpásmový GSM modul zvláda dátové prenosy v rýchlych sieťach HSPA a je doplnený Wi-Fi b/g/n a Bluetooth 2.1 modulom. Príslušenstvo pripojíte pomocou microUSB konektoru a multimediálna výbava v sebe zahŕňa 8 MPx fotoaparát s automatickým zaostrovaním, možnosťou natáčania HD videa a konečne sme sa v prípade HTC dočkali aj xenónového blesku. Kvalitnú reprodukciu zvuku zabezpečí podpora Dolby Mobile a SRS surround sound. Vymeniteľná batéria bude mať kapacitu 1 300 mAh.

HTC Trophy

HTC TROPHY

HTC Trophy je postavený na rovnakom základe ako HTC Mozart a zdieľa s ním väčšinu parametrov ako procesor, alebo veľkosti pamätí. Uhlopriečka displeja však narástla o jednu desatinu palca pri zachovaní totožného rozlíšenia 480 x 800 bodov. Nič sa oproti Mozartu nemení ani v dátovej podpore, a tak si užijete rýchle dáta HSPA a samozrejme Wi-Fi b/g/n a Bluetooth 2.1 s podporou A2DP. Horšie je na tom fotoaparát, ktorý ponúkne rozlíšenie 5 MPx s automatickým zaostrovaním, možnosťou natáčania HD videa a LED bleskom. Priama integrácia technológie Xbox LIVE umožní hráčom maximálne využitie možností operačného systému Windows Phone 7. Podľa vyjadrení spoločnosti HTC by mal byť model Trophy najagresívnejšie dotovaným Windows Phone 7 zariadením od HTC v sieťach operátorov. Od 21. októbra bude HTC Trophy exkluzívne dostupný u operátora Vodafone v Nemecku, Francúzsku, Španielsku, UK, Rakúsku a Švajčiarsku. HTC Mozart bude od rovnakého dátumu dostupný u operátora Deutsche Telekom AG v Nemecku a Rakúsku a u operátora Orange v Rakúsku. Dostupnosť týchto modelov na Slovenskom trhu a ich ceny doposiaľ nie sú známe.