Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Duolingo vás aj vaše deti po novom naučí aj matematiku

Duolingo vás aj vaše deti po novom naučí aj matematiku
Zdroj | Duolingo
Michal Sobek
Duolingo vás aj vaše deti po novom naučí aj matematiku
Zdroj | Duolingo
Zdroj | Duolingo

Duolingo, známa aplikácia na učenie sa nových jazykov, má teraz novú aplikáciu. Na výročnej konferencii spoločnosti DuoconK bola predstavená jej verzia pre učenie sa matematiky. Aplikácia sa volá jednoducho Duolingo Math.

Nová aplikácia, ktorá už má zoznam čakateľov na svoje beta testovanie na zariadeniach so systémom iOS, používa rovnaké herné rozhranie na výučbu základnej matematiky, násobenia, delenia, zlomkov, základnej geometrie a čítania analógových hodín, ako pôvodná aplikácia na učenie sa jazykov.

Matematika bola obľúbeným predmetom Samanthy Siegelovej, senior softvérovej inžinierky v Duolingu v období, keď vyrastala s otcom, profesorom matematiky, a matkou, ktorá pracovala ako vychovávateľka. Uznáva však, že mnohé deti aj dospelí pociťujú obavy z tejto témy a v spoločnosti dúfajú, že im veselá aplikácia pomôže. Budúce verzie aplikácie Duolingo Math budú pravdepodobne zahŕňať aj cvičenia tréningu mozgu zamerané na dospelých.

Obsah pokračuje pod reklamou

Duolingo spolupracuje s pedagógmi, vrátane odborníka na učenie matematiky, na vytvorení aplikácie, ktorá zatiaľ kladie dôraz na vizuálne a koncepčné pochopenie matematiky. Lekcie o násobení a delení používajú ilustrácie na zdôraznenie násobenia ako opakovaného sčítania a delenia ako oddelenia do rovnako veľkých množín.

Čísla, uhly a ďalšie prvky matematických úloh sa generujú dynamicky, takže používatelia môžu aplikáciu používať opakovane a precvičovať si svoje zručnosti s novým obsahom. Okrem odpovedí na otázky s možnosťou výberu z viacerých možností používatelia preťahujú bloky do skupín, vytvárajú uhly pomocou virtuálneho uhlomeru a dokonca ručne kreslia číslice na obrazovke svojho zariadenia.

Zdroj | Duolingo

Spoločnosť ešte nevyvinula plán na speňaženie aplikácie, pretože stále zhromažďuje spätnú väzbu od používateľov a snažia sa potvrdiť vhodnosť produktu na trh. Spustenie plnej verzie aplikácie Duolingo Math bude pravdepodobne oznámené neskôr v tomto roku.

Zdroj