Reklama

Duálny dock pre iPhone a iPad od JVC

Drahomír Piok

Nový výrobok spoločnosti JVC je vysnívaným príslušenstvom niektorých fanúšikov Applu. JVC Victor Audio je asi prvá audio dokovacia stanica, ktorá dokáže súčasne poňať a nabíjať iPad a iPhone alebo iPod. To nie je ale všetko, obsahuje aj CD mechaniku, FM/AM rádio s RDS či USB konektor.

JVC Victor Audio

V JVC si zrejme povedali, že ak chcú vyrobiť ďalšie príslušenstvo pre iOS, tak nech je to dva krát lepšie ako to minulé. Tak zrejme vznikol JVC Victor Audio, ktorý je pripravený obslúžiť rovno dve zariadenia súčasne. Dizajnovo veľmi obstojne spracovaný audio systém sa skladá s megalomanského docku a dvojice stereo reproduktorov. Ich maximálny výkon je 2 x 15 W. Nie je to síce veľa, no na doma to stačí a pritom kvalita zvuku má byť podľa spoločnosti výborná. Skvelé je aj technické vybavenie, za ktoré sa určite JVC hanbiť nebude. Okrem výstupov pre reproduktory sa tu nachádza aj FM a AM rádio, 3,5 mm audio konektor, užitočný AUX, USB slot a dokonca aj výstup na externý monitor. No to nie je všetko.

JVC Victor

Na moje prekvapenie sa tu nachádza aj CD mechanika , ktorá je šikovne ukrytá  za dockom pre iPad. Dokáže prehrávať  klasické  CD-MP3 alebo CD-Audio. S ňou súvisí aj jedna zaujímavá „fičúra“. Pokiaľ do nej vložíte Audio CD, môžete jeho obsah skonvertovať na MP3, ktoré sa uloží do USB. Predávať sa začne už toto leto, no žiaľ len v Japonsku. Do Európy by mohol doraziť niekedy na jeseň. K dostaniu bude až v šiestich farebných kombináciách a dostupné budú dve rôzne verzie. S CD mechanikou model UX-VJ5 a bez nej typ UX-VJ3. Odporúčaná cena zataľ špecifikovaná nebola.

JVC Victor Audio

Foto: JVC

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.