Reklama

Dron DJI Avata spárujete s okuliarmi Goggles 2

Zdroj | DJI
Richard Pliešovský
Zdroj | DJI
Zdroj | DJI

DJI oficiálne predstavil svoj nový dron Avata. Ide o FPV model, sníma okolie z pohľadu prvej osoby (FPV). Má typický tvar cinewhoop dronov, vrátane ochranných krytov vrtúľ.

Avata bola navrhnutá tak, aby dosiahla vysokú rýchlosť a obratnosť, technológia stabilizácie sa postará o to, aby dokázala zachytiť plynulé a akčné zábery. Dokáže spolupracovať s novým video headsetom DJI Goggles 2.

Dokáže sa vznášať, zrýchliť a sledovať pretekára, pri natáčaní videí sa vie približovať a vzďaľovať, čím dodá videám autentický zážitok.ú Na jedno nabitie vydrží 18 minút. Avata je vybavená stabilizovaným fotoaparátom, ktorý má 1/1,7″ CMOS snímač so 48 miliónmi pixelov, clonu f/2,8 a ultra širokouhlý objektív. Zvládne natáčať 4K videá pri 60 fps a 2,7K videá pri 50, 60, 100 alebo 120 fps. Maximálna veľkosť obrázka je 4 000 x 3 000 px.

Obsah pokračuje pod reklamou

Poteší interná pamäť s kapacitou 20 GB, microSD karta rozšíri pamäť o 256 GB. Maximálna rýchlosť prenosu videa je 150 Mbps, výrobca sľubuje minimálnu latenciu. Dron dosiahne maximálnu výšku 5 000 m a vzdialenosť do 11,6 km. Poradí s s vetrom do 10,7 m/s (5. úroveň).

DJI Goggles 2 je headset novej generácie značky s ostrejšími micro-OLED displejmi ako predchádzajúca generácia. To znamená 1 920 x 1 080 px na jednu obrazovku. Umožňuje nastaviť dioptrie (-8,0 D až +2,0 D), takže ľudia s okuliarmi ich pri používaní zariadenia nepotrebujú. Goggles 2 dokáže bezdrôtovo streamovať živé zábery z dronu do smartfónu alebo počítača. Ovládanie dronu sa realizuje cez DJI Motion Controller, dokáže vraj aj zložité letové manévre ovládať jednou rukou. 

Dron môžete ovládať aj pomocou súčasného diaľkového ovládača DJI FPV Remote Controller 2 a okuliarov DJI FPV Goggles V2.

Novinka sa predáva za 579 eur, set s okuliarmi DJI Goggles 2 a ovládačom DJI Motion Controller 1 429 eur.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.