Reklama

Drift Innovation X170: kamera pre extrémistov!

Števo Porubský

S letom prichádza aj mnoho športov, ktoré ich vyznávači robia nielen pre uvoľnenie sa a a zašportovanie, ale hlavne na poriadne zdvihnutie adrenalínu v krvi. O čo zaujímavejšie však môžu byť rozprávania o zážitkoch, keď ich môžete priateľom ukázať na videu?

 Drift Innovation X170

Práve na tento účel nedávno americká spoločnosť Drift Inovation predstavila odolnú kameru s označením X170, ktorá prežije aj pád či vodu (nie však potápanie). Tá so svojimi rozmermi 133 x 50 x 33 mm a hmotnosťou 128 g v žiadnom batohu zavadzať nebude. V kamere X170 je osadený 5 Mpx CMOS čip, ktorý umožňuje natáčať video v DVD kvalite (720 x 480 b.) pri 30 fps, do MP4/AVI formátu a v pomere 4:3 alebo 16:9. Dostatok miesta aj na dlhšie video zabezpečuje slot pre SDHC pamäťové karty (do 16 GB). Výrobca tvrdí, že na 1 GB kartu nahráte takmer 1,5 hodiny videa, na 16 GB by ste tak mali zmestiť až 24 hodín záznamu! Nasnímaný obraz môžete prehrávať aj na TV vďaka A/V konektoru alebo preniesť do PC cez miniUSB konektor.

 Drift Innovation X170

Drží kdekoľvek…

Kamera má dokonca zabudovaný aj 1,5-palcový LCD displej pre okamžité pozretie videa či fotografií. Áno, kamera vie vytvárať aj statické snímky. Nechýba dokonca ani zabudovaný reproduktor. Aby vás nikdy nenechala v štichu, výrobca využil na dodávanie energie dve AA batérie. Stačí tak mať niekoľko nabíjateľných vždy poruke a nemusíte sa báť, že tú najlepšiu scénu nenahráte kvôli vybitiu batérie. Kameru je možné vďaka bohatému príslušenstvu v balení pripevniť prakticky na čokoľvek. Či už ide o prilbu, rukoväte bicykla, ruksak, lyžiarske okuliare atď. vždy vám poslúži na svoj účel – natáčanie videa v pohybe. Presné nastavenie smeru snímania umožňuje aj otočná šošovka až do 300° uhla. Na ovládanie slúži diaľkové ovládanie s rozmermi 52 x 40 x 13 mm a hmotnosťou 19 g. Dosah ovládača je 5 m. Cena tejto hračky je na americkom trhu len 200 USD, čo je približne 142,00 €.

Drift Innovation X170

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.