Reklama

Drahší projektor už doma mať nemôžete

Zdroj | Leica
Richard Pliešovský
Zdroj | Leica
Zdroj | Leica

Leica už minulý rok predstavila na IFA 2022 laserový televízor Leica Cine 1. Teraz je už dostupný na globálnom trhu a púta pozornosť bravúrnym obrazom a prémiovou cenovkou.

Zariadenie pokračuje v overenej tradícii výrobcu. Prináša (takmer) dokonalo presný optický výrobok s minimalistickým dizajnom. Pýtate sa koľko a čo za to?

Leica Cine 1 využíva 4K trojitú RGB laserovú technológiu v kombinácii s moderným dizajnom. Projektor má dizajn puzdra z perforovaného strieborného hliníka, ktorý je podobný fotoaparátom Leica.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nebudeme si nič nahovárať, zrejme niet na svete krajší projektor, ako je Leica Cine 1. Pôsobivé sú aj presné povrchy a perforované detaily, ktoré sa tiahnu po celom tele zariadenia. Perforované platne sú navrhnuté tak, aby podporovali vstavaný systém priestorového zvuku Dolby Atmos a umožňovali bezproblémovú ventiláciu.

Zdroj | Leica

Rozlíšenie obrazu je 4K, o jeho kvalitu sa stará trojitá laserová technológia RGB, optimalizácia obrazu a objektív Summicron. Jas 3 000 ANSI lúmenov zaisťuje mimoriadne jasný obraz a prirodzenú reprodukciu farieb s detailnými farebnými prechodmi, vychutnáte si ich aj za denného svetla. Objektív má automatický protiprachový kryt, ktorý ho chráni, keď nie je v prevádzke. Hoci ide o projektor s ultra krátkou projekčnou vzdialenosťou, výsledný obraz môže mať 100″, alebo 120″.

Zdroj | Leica

Konektivita v prípade Leica Cine 1 zahŕňa Bluetooth, Wi-Fi, Apple AirPlay a Ehternet. Zariadenie je vybavené integrovaným trojitým tunerom, trojicou HDMI portov, dvojicou USP portov a CI+ slotom. Latencia v hernom móde nie je väčšia ako 60 ms (4K/60Hz). Výkon audia je 2 x 25 W. Hmotnosť zariadenia je 15,1 kg, spotreba 300 W, resp. 0,5 W (Standby).

Cena je 8 995 dolárov, resp. 9 495 dolárov za 120″ model. Leica ponúka k projektoru aj vhodnú vysokokontrastnú obrazovku s vysokým kontrastom okolitého svetla (ALR).

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.