Reklama

Dotykový dual-SIM ešte lacnejšie: Samsung Star 3 Duos

Dominik Fúsek

Pôvodný Samsung Star sa stal predajným hitom, keď si našiel viac než 30 miliónov majiteľov. Jeho víťazstvo sa opieralo o fakt, že mať dotykový mobil bola vtedy cool vec a Star bol jedným z najlacnejších. Výrobca trochu prekvapil, keď nástupcu nezameral ani tak na inovácie, ale na ešte nižšiu cenu. V rovnakom trende pokračuje aj trojka, niektoré zmeny možno dokonca považovať za krok späť.

Samsung Sta 3 (Duos)

Otázka je, či ešte ľudia bažia po lacných dotykovkách s uzavretým systémom. Úspech by si mohol Samsung Star 3 vydobyť skôr v rozvojových krajinách, na ktoré si brúsia zuby aj fínske modely Asha. Ale späť k novinkám. Jediný rozdiel medzi Samsungom Star 3 a Star 3 Duos je celkom zjavná podpora dvoch SIM kariet v prípade druhého modelu. V ostatnom sú zhodné. Oproti predchádzajúcej generácii sa toho veľa nezmenilo. Displej si zachoval uhlopriečku 3“, už ale nie je širokouhlý a jeho rozlíšenie kleslo na 320 x 240 bodov (z 240 x 400 b.). Cieľová skupina určite po jemnosti 300 PPI netúži, tretia generácia by si však určite zaslúžila jemnejší panel. Dizajn zariadenia sa takisto výraznejšie nezmenil, akurát tlačidlá ovládania hovoru sú po novom senzorové. To považujeme za ďalší krok späť.

Samsung Sta 3 (Duos)

Operačný systém je uzavretý, ide o prostredie TouchWiz UI. Novinky sú zamerané najmä na sociálne siete, pribudlo napríklad automatické párovanie kontaktov so sociálnymi sieťami prostredníctvom služby Social Hub. Na internet sa pripojíte cez EDGE alebo Wi-Fi. Fotoaparát si zachoval rozlíšenie 3 Mpx, niektoré zdroje uvádzajú prítomnosť automatického zaostrovania, čo by bol výrazný pokrok. S istotou môžeme povedať, že novým „hviezdam“ nebude chýbať Bluetooth 3.0, internetový prehliadač, prehrávač hudby, 20 MB interná pamäť s možnosťou rozšírenia a 1 000 mAh batéria. Na trh by sa mali dostať vo februári, ceny budú zrejme o trochu nižšie, aké majú súčasné modely Star 2/Star 2 Duos.

Samsung Sta 3 (Duos)

Zdroj a foto: fony.sk, Geeky Gadgets, phonearena.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.