Reklama

Dotyk je všade, už aj v plazmových telkách od LG

Števo Porubský

LG na nedávnej výstave IFA 2011 v nemeckom Berlíne predstavilo zaujímavé využitie dotykového pera – stylusu a klasickej TV. Keďže dotýkať sa je „in“, prečo sa nedotýkať aj telky? Nápad Pentouch TV je tak na svete. Má to však háčik…

LG Pentouch 

Novinky sú síce dve, ale odlišujú sa len uhlopriečkou. V modelovom rade PZ850T budú zatiaľ dva modely s uhlopriečkami 50 a 60 palcov. Obe novinky sú špičkové plazmové TV s Full HD rozlíšením, kontrastným pomerom (dynamickým) 3 000 000:1 a certifikáciou THX a 3D THX. Áno, modelový rad PZ850T zvláda aj prehrávanie 3D obrazu, vrátane konverzie z 2D na 3D v 20 stupňoch. Škoda len, že na 3D využívajú stále aktívne 3D okuliare. Novinkám nechýba množstvo konektorov, vrátane troch HDMI konektorov, USB 2.0 a CI slotov, optického pripojenia audia, komponentné pripojenie atď. Široké možnosti nájdete aj v prípade nastavení obrazu, ale kľudne ich môžete prenechať automatike, telky majú totiž Inteligentný senzor, ktorý automaticky nastavuje obraz podľa svetelných podmienok okolia. Zaujímavá je zvýšená ochrana displeja, trv. Protective Skin Glass.

 LG Pentouch

Šikovné, ale…

Pentouch TV je možné ovládať pomocou jedného z dvoch dotykových pier v balení (dokonca i oboma naraz), no na plné využitie schopností stylusov musíte pripojiť TV k počítaču či notebooku s OS Windows. Pre tento systém LG pripravilo špeciálny softvér, ktorý obsahuje aplikácie ako Skicár, Galéria, Foto editor, Rodinný diár, Internet či Moja kancelária. Posledné dve len spustia Internet Explorer, resp. MS Office balík s nadstavbou, vďaka ktorej je možné do obrazu robiť poznámky. Nechýba ani virtuálna klávesnica či panel s prepínaním funkcií stylusov. Pomocou stylusov môžete však ovládať akúkoľvek aplikáciu z počítača, problémy môžu robiť len malé tlačidlá, pretože dotyková plocha stylusu je až 5,5 x 2,8 mm. Batérie stylusov je možné dobíjať cez USB, aj ten, ktorý je na TV. Otázne je využitie, predsalen, k obrovskej TV sa nám nebude chcieť chodiť, jednoduchšie by bolo asi prepojiť TV so smartfónom. Ale zas pre deti je to výborná zábava, rovnako ako pre biznis klientov pri prezentáciách. Cenovka bude začínať na sume okolo 990 € za základný model s 50” uhlopriečkou, 60” top model s 3D stáť asi dvojnásobok. Na trhu sa novinky objavia ešte do Vianoc.

 LG Pentouch

Foto: LG

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.