Reklama

Dostupný a výkonný wallbox? Čoskoro už aj vo vašom Lidl košíku

Zdroj | Lidl
Tomáš Šmidák
Zdroj | Lidl
Zdroj | Lidl

Nemecký Lidl je u nás okrem tématických týždňov známy aj vďaka ich alternatívnym produktom. Nejde však o to, že by tieto produkty podporovali konšpiračné teórie. Reťazec totiž už roky svoju vlastnú verziu populárnych sladkostí ako Horalky, Lentilky, Oreo či nápojov ako napr. Coca-Cola či Sprite.

Okrem potravín však Lidl rozšíril svoje portfólio aj o oblečenie či iný „non-food“ tovar ako náčinie pre domácich majstrov, powerbanky či elektrobicykle. Portál startstop.sk však najnovšie upozornil, že sa na e-shope Lidl objavil naozaj zaujímavý produkt. Wallbox s vysokým nabíjacím výkonom a atraktívnou cenovkou.

Zdroj | Lidl
Obsah pokračuje pod reklamou

Ná stránke ho nájdete ako „ULTIMATE SPEED Nástenná nabíjacia stanica 22 kW“. V preklade ide o domáci wallbox, ktorý disponuje nabíjacím výkonom 22 kW. Práve tento údaj je dôležitý nakoľko väčšina dnešných wallboxov ponúka maximalny výkon na úrovni 11 kW. Rýchlejšie nabíjanie však môže mať nepriaznivý vplyv na životnosť batérie a preto je možné upraviť výkon wallboxu na 4, 7, 9, 11 alebo plných 22 kW.

Výhodou tejto nabíjacej stanice je aj farebný LCD displej, ktorý zobrazuje potrebné informácie vrátane výkonu nabíjania, stavu nabíjania a podobne. Kábel na nabíjanie má dĺžku 5 metrov a spoločne so stanicou je odolný voči striekajúcej vode podľa certifikácie IP65. Wallbox je tiež vybavený automatickým prerušením nabíjania pri prehriatí či automatickým pokračovaním nabíjania po výpadku a obnovení napätia.

Zdroj | Lidl

Zástrčka je typu 2 čo znamená, že stanica je určená na pomalšie AC nabíjanie. Integrovaný LED rámček vie potom už na prvý pohľad signalizovať stav nabíjania: štart + nastavenia (biela), nabíjanie (zelená), a chybové hlásenia (červená).

Dostávame sa ale k najlepšej časti nástennej stanice „ULTIMATE SPEED“ (taká je rýchla) a to je cena. Wallboxy s výkonom 22 kW sa totiž dnes cenovo pohybujú od 600 € vyššie. Tento kúsok však viete kúpiť za 499 €. Treba si však k tomu pripočítať ešte aj inštaláciu nakoľko ju musí vykonať elektrikár alebo iný odborník. Čoskoro by navyše mala byť dostupná aj 11 kW verzia nabíjacej stanice, ktorej cena by mohla byť ešte nižšia.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.