Reklama

Dostupnejší „dvojjadrák“ LG Optimus EX s NOVA displejom

Dominik Fúsek

Kórejská spoločnosť LG si väčšinu svojich zákazníkov získa tým, že ponúkne prakticky rovnako vybavené smartfóny ako konkurencia za mierne nižšiu cenu. V tomto duchu sa niesol aj relatívne úspešný model Optimus 2X a rovnako dobre má našliapnuté aj jeho nástupca s menom EX.

LG Optimus EX

Pôvodný Optimus 2X bol prvým smartfónom s dvojjadrovým procesorom a jeho prvenstvo mu zabezpečilo nielen zápis do Guinnessovej knihy rekordov, ale aj veľa nadšených zákazníkov. Doba a konkurencia však značne pokročili a je čas na nástupcu. Výrobca však citlivo vo výbave ponechal to, čo je podľa neho overené. Uhlopriečka displeja 4“ zabezpečila „skladné“ rozmery zariadenia 118 x 63,4 x 9,7 mm a hmotnosť 127 g. Namiesto klasickej TFT technológie však ide o modernejší NOVA IPS panel, známy z modelu Optimus Black. Vďaka nemu dosiahne Optimus EX plné pozorovacie uhly a vysoký jas až 700 nitov. Ani slnko teda nebude problémom. Rozlíšenie 800 x 480 bodov síce nikoho nenadchne, stále však zabezpečí jemné vykresľovanie.

LG Optimus EX

Druhou závažnou zmenou oproti predchodcovi sú parametre výkonu. Rovnaký dvojjadrový procesor Nvidia Tegra 2 dostal vyšší takt (1,2 GHz) a operačná pamäť vyskočila z priemerných 512 MB na špičkový 1 GB. Úložisko rozšíriteľné microSDHC kartami poskytuje veľkorysý priestor 8 GB. Operačný systém Android 2.3.4 je doplnený poslednou verziou nadstavby výrobcu. Žiaľ, fotoaparát sa zhoršil – rozlíšenie kleslo na 5 Mpx a hlavne zmizla LED dióda. Stále však zaznamená Full HD video, hoci len pri 24 fps. Naopak, Bluetooth poskočil na rýchlejšiu verziu 3.0. Nechýba HSPA ani ostatné „povinné“ technológie. Batéria si zachovala priemernú kapacitu 1 500 mAh. LG Optimus EX bude zatiaľ dostupný na kórejskom trhu, zvyšok sveta zatiaľ zostáva v neistote. Ak sa novinka dostane aj k nám, jej cena bude zrejme o niečo vyššia než pri modeli Optimus 2X.

LG Optimus EX

Zdroj a foto: engadget.com, fony.sk, geeky-gadgets.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.