Reklama

Dostali ste pod stromček smart hodinky? Toto sú prvé kroky

Zdroj | unsplash/James Yarema
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/James Yarema
Zdroj | unsplash/James Yarema

Smart hodinky patria každoročne medzi obľúbené darčeky pre blízkych. Veríme, že aj vám sa nejaké ušli aj pod stromček. Poradíme vám, aké by ste mali učiniť prvé kroky so svojimi novým hodinkami.

Počas tohto roka sme pre vás v redakcii otestovali desiatky smart hodiniek. Nezabudli sme na nich ani pri našich vianočných tipoch, či už ide o dostupné smart hodinky alebo tie s meraním krvného tlaku a EKG.

Najskôr si hodinky vybaľte a skontrolujte, či je všetko v poriadku. Dajte z nich pritom dole aj prebytočné fólie a obaly. Všetky smart hodinky majú svoju sprievodnú aplikáciu. Jej názov sa nachádza väčšinou priamo na balení.

Obsah pokračuje pod reklamou

Niektorí výrobcovia to riešia aj tak, že dajú na obal napríklad QR kód, ktorý musíte naskenovať. Iní to zase vyriešia tým, že QR kód sa zobrazí na displeji hodiniek pri ich prvotnom nastavení. Väčšinou si na hodinkách najskôr nastavíte jazyk a potom to už budú chcieť komunikovať s vašim smartfónom.

Siahnite si teda požadovanú aplikáciu. Tá môže najskôr chcieť, aby ste sa tam zaregistrovali, tak tieto kroky aj spravte a na smartfóne si nezabudnite zapnúť Bluetooth. Nasledujte kroky na displeji hodiniek, aby ste ich dokázali správne spárovať. Ak všetko dobre dopadne, nové smart hodinky máte sčasti pripravené.

Tam to však ale nekončí. Ak máte málo batérie, odporúčame si ich najskôr dobiť. Teraz treba nastaviť ciferník, pretože na ten sa budete neustále pozerať. Všetci výrobcovia ich majú neúrekom, pričom aj tie konkrétne sa dajú ešte prispôsobiť pridaním nejakých užitočných informácií. Niektoré ciferníky nájdete priamo v hodinkách, ale všetky ostatné v aplikácii v smartfóne, kde sú ďalšie na stiahnutie.

Ak ste už v aplikácii, tak odporúčame si prejsť položku po položke. Nastaviť si jas displeja alebo to nechať na automatiku, prípadne si aktivovať Always-on režim. Vhodné je aj navštíviť obchod s aplikáciami (ak to vaše hodinky ponúkajú) a stiahnuť si tie, ktoré budete potrebovať.

So smart hodinkami súvisí aj meranie určitých zdravotných funkcií, či už ide o meranie tepu, okysličenia krvi, stresu, spánku, prípadne drahšie modely zvládnu aj krvný tlak alebo EKG. Každú položku viete zakázať alebo určiť si, že to budú smart hodinky merať kontinuálne počas celého dňa, resp. si nastaviť časový harmonogram. Treba však počítať s tým, že čím častejšie budú hodinky merať určité funkcie, tak tým bude ich výdrž kratšia.

Veľmi dôležitou položkou sú oznámenia. Určite nechcete, aby vám pri každej príležitosti hodinky vibrovali alebo dokonca vydávali nejaké zvuky. Odporúčame si povoliť napríklad hovory, SMS a následne si vybrať jednotlivé aplikácie, ktoré do hodiniek budú posielať oznámenia.

Pokiaľ vaše smart hodinky majú funkciu bezkontaktného platenia pomocou NFC čipu, tak údaje z karty treba zadať do príslušného poľa. Urobte tak čím skôr, pretože komfort platenia zo zápästia je niekedy naozaj na nezaplatenie.

Otázkou môže byť aj remienok. Môže sa stať, že vám s ním netrafili úplne do vášho vkusu, resp. by ste ich chceli mať viac. Viacero výrobcov dnes používa štandardné uchytenie remienkov, ktoré majú väčšinou šírku 20 alebo 22 mm.

Pozrite si

5 smart hodiniek pod stromček, ktoré vám zmerajú EKG

Stále sa však nájdu spoločnosti, ktoré preferujú svoj vlastný mechanizmus. Tam patrí napríklad Apple, Google, Garmin, ale aj ďalší. V tomto prípade si budete musieť nájsť remienky priamo od nich na váš konkrétny model. Materiálov a prevedení je však nespočetne veľa.

Taktiež by sme pouvažovali nad kúpou nejakej formy ochrany displeja. Môžete si zvoliť fóliu alebo ochranné sklo. Ak máte napríklad displej krytý zafírovým sklom, tak v tomto prípade by sme ochranu nedávali, pretože toto sklo je odolné samo o sebe.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.