Reklama

Doprajte si luxus v audiu: Klipsch T5 II ANC McLaren

Richard Pliešovský

Klipsch to so zvukom vie ako málokto. Nečudo, spoločnosť vznikla tesne po 2. svetovej vojne a patrí medzi najstaršie spoločnosti vyrábajúce špičkovú audiotechniku vôbec.

Po dôkaz, že tak tomu stále je nemusíme chodiť ďaleko. Stačí si vziať do ruky niektoré z najnovších slúchadiel spoločnosti. Napríklad model Klipsch T5 II ANC McLaren. Práve ten sa nám dostal do rúk počas megasúboja štupľových slúchadiel. Nespadal však do cenovej hladiny a tak sa vraciame k nemu dnes. Stojí totiž za zmienku.

Ide o vynovenú verziu plne bezdrôtových slúchadiel z edície McLaren Edition ANC. Záhada jeho oranžového, presnejšie povedané papájového, dizajnu je odhalená. Klipsch je totiž oficiálnym audio partnerom pretekárskeho tímu McLaren v rámci F1. Odkaz na F1 pokračuje ďalej, povrchová úprava puzdra z uhlíkových vlákien pripomína dezén pneumatík.

Pozrite si

Klipsch T5 II TW McLaren Edition ANC – ideálny darček k 75. výročiu značky

Toľko motoristická vsuvka. Poďme sa pozrieť na samotné slúchadlá. Aj tento model má tvar puzdra odkazujúci na legendárny zapaľovač Zippo, akurát nie je z kovu, ale z kvalitného plastu. Nemusíme zdôrazňovať, že všetko parádne lícuje a drží tak, ako má.

O kvalitnú reprodukciu sa starajú 5,8 mm dynamické meniče. Sú umiestnené v skosených oválnych slúchadlách. Každé má na prednej strane tlačidlo, ľavé má logo, pravé nápis Klipsch. Ovládanie tlačidiel je mimoriadne príjemné, bez toho, aby ste si nechtiac vtlačili slúchadlo hlbšie do ucha.

Párovanie prebieha jednoducho. Pripojíte sa k appke Klipsch Connect (Android, iOS), ktorá vám umožní vyladiť, ale i ovládať slúchadlá. Môžete si nastaviť šesťpásmový ekvalizér – vybrať si viete z prednastavených možností, alebo sa s ním manuálne pohrať. ANC si viete automaticky aktivovať, keď počúvate hudbu, ale akonáhle začnete telefonovať, prepne sa režim priehľadnosti.

Ako znejú tieto štýlovky? Ponúkajú precízny zvuk s množstvom detailov a veľmi dobrou priestorovou akustikou. Veľmi dobre si poradia so strednými tónmi a vokálmi. Majú čo ponúknuť aj v prípade rockových piesní, kde si užijete prácu basgitary a kopákov bubeníka – to isté platí aj v prípade tanečných kúskov, house a ďalších tech štýlov. Ani vysoké tóny vám nespôsobia migrénu, sú čísté, bez skreslenia, sykaviek a neprirodzeného podania. Slúchadlá si veľmi dobre poradia aj s filtrom hluku.

Nová generácia T5 II TW ANC spĺňa normu IP67 (odolnosť voči prachu a vode), má vylepšenú Bluetooth anténu pre lepší prenos až do 25 m a technológiu Dirac HD Sound optimalizujúci digitálny zvukový výkon pre čistejší a vyváženejší zvuk. Klipsch T5 II True Wireless ANC sú vôbec prvé bezdrôtové slúchadlá na svete s touto technológiou.

Aktívny filter hluku obsluhuje v každom slúchadle dvojica mikrofónov. Prvý mikrofón mieri na vonkajšiu stranu, druhý smeruje pred menič. Zostavu dopĺňa tretí mikrofón, ten slúži na telefonovanie. Integrovaný operačný systém Bragi je vybavený umelou inteligenciou, umožňuje využiť vlastnosti a funkcie, ktoré budú k dispozícii až neskôr. Vďaka Bragi Moves môžete tiež veľmi ľahko prijať hovor, stačí kývnuť, alebo jemne potriasť hlavou. Jednoduché a veľmi funkčné gestá, ktoré nemajú azda žiadne iné slúchadlá.

Klipsch T5 II True Wireless ANC McLaren Edition sa nabíjajú bezdrôtovo pomocou nabíjacej podložky (Qi) alebo cez USB-C kábel. Batéria v slúchadlách vydrží 7 hodín, pri zapnutom ANC je to 5 hodín. Puzdro vám dodá energiu na ďalšie tri plné dobitia, čo je 21 hodín (15 hodín s ANC).

Poteší, že T5 II True Wireless ANC McLaren Edition majú pribalenú bezdrôtovú nabíjaciu podložku, nabijete si na nej naraz slúchadlá i smartfón. Okrem kábla nájdete v balení až 6 rôznych náušníkov. Cena slúchadiel je 439 eur. Nie je to málo, ale je to predsa McLaren!

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.