Reklama

DOPLNENÉ: O2 Filip ponúkne volania vo vlastnej sieti zadarmo!

Števo Porubský

Hoci Telefónica O2 Slovakia pred pár rokmi priniesla O2 Fér a zrušila všetky doposiaľ známe paušály, od dnes bude v ponuke nová trojica paušálov O2 Filip 20, 30 a 40. V rámci týchto programov môžete volať vo vlastnej sieti zadarmo, za volania a SMS mimo siete platíte pevné ceny, bez ohľadu na deň či čas. Je v tom nejaký háčik?

 O2 Filip

Základom nových programov O2 Filip je akási „peňaženka“, čo v praxi znamená výšku mesačného poplatku v sumách O2 Filip 20 – 20 €, O2 Filip 30 – 30 € alebo O2 Filip 40 – 40 €. Tieto peniaze môžete využívať na akékoľvek služby operátora, teda na volania, SMS, MMS, ale i dáta. Vopred sa tak nemusíte viazať napríklad na pretelefonovanie 50 minút a podobne. Jednoducho je to váš kredit. Veľkou výhodou oproti konkurencii je časovo neobmedzené volanie vo vlastnej sieti O2 zadarmo! Pôvodná dvojka operátorov totiž volania zadarmo ponúka len v istých časoch, nie kedykoľvek, prípadne za vyššie sumy. Ale to sa možno zmení. O2 Filip je teda akýsi kreditný paušál s možnosťou telefonovať vo vlastnej sieti už od prvej sekundy zadarmo aj v tom prípade, že kredit neminiete. Druhou výhodou je možnosť prenosu nevyužitých peňazí do ďalšieho mesiaca. Háčik je však v tom, že túto prenesenú sumu musíte minúť v danom mesiaci, inak vám prepadne. Navyše prenesená suma sa míňa až po využití peňazí vo vašej mesačnej peňaženke. Škoda, že v tomto prípade O2 na svoj férový prístup akoby zabúda a neumožní dlhodobejšie prenášať neprevolaný kredit, t.j. sumu v peňaženke.

 O2 Filip

Ceny?

Ako som už spomínal, volania vo vlastnej sieti sú bezplatné od prvej sekundy. Mimo siete O2 Slovensko a do Česka, UK, Írska, Maďarska, Rakúska a Poľska budete platiť 0,17 €/min., 0,13 €/min. alebo 0,11 €/min. podľa zvolenej výšky paušálu (20 €, 30 €, 40 €). Teda ako vidíte, pri O2 Filip 20 zaplatíte za minútu hovoru do inej siete viac ako pri O2 Fér. Vykompenzovať by vám to mali práve bezplatné hovory vo vlastnej sieti. Ceny SMS do spomínaných sietí vrátane O2 Slovensko sú rovnaké pre všetky tri typy paušálov a to 0,06 €/SMS. MMS správa do slovenských sietí bude stáť 0,25 €/MMS a 1 MB dát s účtovacím intervalom 1 kB je až 0,95 €/MB. Samozrejme si k paušálu môžete vybrať i doplnkový program O2 Data Neobmedzene na surfovanie vo vlastnej sieti za 6 € mesačne. Na ostatné služby vám tak ostatne 14 €, 24 € alebo 34 €. Ak svoju „peňaženku“ prevoláte, ceny služieb sa nemenia, len operátor vám naúčtuje na faktúre sumu nad rámec „peňaženky“. Ak by vám zvolený paušál nepostačoval, je možnosť kedykoľvek prejsť na vyšší alebo nižší program (od nasledovného účtovacieho obdobia). Služby ako CLIP, CLIR, Roaming Datalimit a pod. budú zadarmo. Mimochodom, aktivačný poplatok služby je smiešny 1 eurocent. Informácie o spotrebe sú však spoplatnené sumou 0,10 € za prijatú SMS, výber odkazov z odkazovej schránky je spoplatnené klasicky – 0,066 €/min. Viac informácií o cenách nájdete na webe operátora.

O2 Filip

Pre koho?

O2 Filip by mal zaujať ľudí, ktorí sú zvyknutí míňať mesačne určitú sumu, no nechcú sa viazať na konkrétny dátový, volací či SMS program u svojho operátora. Najväčším benefitom sú určite neobmedzené volania vo vlastnej sieti zadarmo a to aj v národnom roamingu a od prvej sekundy. Taktiež poteší u O2 známa prehľadnosť (aj napriek komplikovanejšiemu prenášaniu neminutého kreditu), ktorá zákazníkom chýba najmä pri ponuke Orange Garancia. Viete presne, za čo platíte. Naopak chýba upozornenie o prekročení sumy v peňaženke. V praxi vidíte peňaženku prázdnu, takže nemíňate. Pri virtuálnej peňaženke O2 Filip však môžete využívať služby operátora ďalej a ten vám ich zúčtuje vo faktúre. Spočítajte si teda, či skutočne výhody O2 Filip využijete a nie je pre vás výhodnejší skôr program O2 Fér, kde mesačne nemusíte míňať žiadny kredit, ale jednoducho si užívate služby vtedy, keď ich potrebujete.

Pozrite si i nový web pre O2 Filip – www.o2filip.sk . Ten si totiž môžete pozrieť v 3D so známymi „modro-červenými“ papierovými okuliarmi.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.