Reklama

Domotron vytvoril vypínač Swtich Pro, ktorý premení všetko na smart

Zdroj | Domotron
Števo Porubský
Zdroj | Domotron
Zdroj | Domotron

Domotron pri príležitosti prekonania viac ako 100% cieľovej sumy nedávnej Indiegogo kampane, predstavil nový produkt – špeciálny vypínač Switch Pro. Ten stačí vymeniť za klasický vypínač a zo svetla, žalúzií či garážovej brány vytvorí inteligentné zariadenie.

Zdroj | Domotron

Slovenský Domotron po tom ako prekonal stanovenú cieľovú sumu v kampani na Indiegogo a dnešného Čierneho piatku predstavil úplne nový vypínač Domotron Switch Pro a zároveň znížiť ceny celého systému. Nový vypínač je unikátny tým, že sa inštaluje namiesto klasického vypínača, ktorý v domácnosti ovláda osvetlenie, žalúzie či čokoľvek na elektrickú energiu.

Domotron Switch Pro má tak byť dokonalé riešenie pre všetkých, ktorí nemajú doma smart osvetlenie, vrátane všetkých dizajnových svietidiel so špecifickými zdrojmi svetla. Switch Pro dokáže premeniť i obyčajnú garážovú bránu na smart prvok v domácnosti. Rovnako si vraj poradí aj so žalúziami, závesmi apod. Nerobí mu problém prakticky nič. Dokonca je ho možné škálovať a tak nahradiť aj sety dvoch, troch či štyroch vypínačov. 

Zdroj | Domotron

„Len pred pár dňami sme prišli na trh s produktom, ktorý vďaka AI premení ‚kvázi chytré domácnostina skutočné smart homes. Úspech sa dostavil okamžite, nazbierali sme za týždeň 30 tisíc dolárov a splnili cieľ. Našim ďalším krokom je predstavenie vypínača, ktorý nielen logicky rozšíri celý náš ekosystém, ale pre mnoho ľudí sa môže stať ich úplne prvým smart zariadením v domácnosti,“ povedal Alex Janušek, CEO spoločnosti Domotron.

Dizajn vypínača i jeho viditeľné komponenty sú pritom identické s bezdrôtovým vypínačom Domotron Switch Air, ktorý Domotron predstavil už počas prvej kampane na Idiegogo. Aj pre Switch Pro tak fungujú nielen bežné dotyky pre zapnutie a vypnutie, ale aj stmievanie pomocou pohybu prsta po dotykovej ploche vypínača so skrytým LED displejom. Samozrejmosťou sú aj gestá pre zjednodušenie ovládania či automatické zapínanie a vypínanie v prípade prítomnosti používateľa v miestnosti.

Zdroj | Domotron

Domotron Switch Pro má ale jednu unikátnu vlastnosť – dokáže fungovať aj bez centrálneho systému Domotron Hub. Vo vypínači sú totiž všetky dôležité prvky, vrátane citlivých senzorov (meranie vlhkosti, okolitého svetla, kvality vzduchu, teploty a prítomnosť používateľa v miestnosti) a Wi-Fi modulu.

Pomocou neho je možné vypínač pripojiť k aplikácii Domotron App (Android aj iOS) a z pohodlia gauča tak sledovať teplotu napríklad v detskej izbe, alebo zhasnúť deťom svetlo. Na vzdialené ovládanie aj z opačnej strany sveta je však nutné mať aj Domotron Hub pripojiteľný k internetu.

Zdroj | Domotron

Práve integrácia všetkých neinteligentných prvkov domácnosti do systému Domotron s umelou inteligenciou je tou najväčšou výhodou nového vypínača Switch Pro. Systém Domotron je totiž vybavený osobným asistentom s umelou inteligenciou, ktorý komunikuje s používateľom prostredníctvom jednoduchého rozhrania.

Zdroj | Domotron

Systém Domotron, vrátane nového vypínača Switch Pro, je možné si už teraz objednať cez crowdfundingovú platformu Indiegogo so zľavou viac ako 50% z konečnej predajnej ceny. Jeden vypínač Switch Pro pritom stojí len 99 dolárov. Zmenou ceny prešiel aj unikátny Domotron Hub s umelou inteligenciou či bezdrôtový vypínač Switch Air. Obe pôvodné zariadenia stoja taktiež 99 dolárov. Vypínače budú v predaji v bielej a čiernej farbe, tak drôtová, ako aj bezdrôtová verzia. 

Zdroj | Domotron
Zdroj | Domotron
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.