Reklama

Dokonale vyvážená cena výkon? Slúchadlá HYPHEN majú takúto ambíciu

Zdroj | Hyphen
Juraj Recký
Zdroj | Hyphen
Zdroj | Hyphen

Zlatý štandard v bezdrôtových slúchadlách. Takéto ambície má crowdfundingový projekt HYPHEN.

Na crowdfundingovej stránke Indiegogo tvorcovia HYPHEN datujú začiatky svojho projektu na prvé mesiace roku 2018. Vraj vyskúšali množstvo bezdrôtových štupľových slúchadiel a prišli k záveru, že v ponuke chýba niečo, čo by sa dalo označiť zdravou strednou triedou.

Tím HYPHEN totiž dospel k názoru, že buď sú bezdrôtové štupľové slúchadla veľmi drahé alebo je ich kvalita nízka a funkcionalita veľmi obmedzená. A tak sa rozhodli ponúknuť svoje riešenie, ktoré má nastaviť zlatý štandard v kategórii bezdrôtových štupľových slúchadiel.

Pozrite si

Megasúboj 4 plne bezdrôtových slúchadiel

Cenu zvykneme uvádzať až ako poslednú, no v tomto prípade sa práve ňou oplatí začať. HYPHEN majú v rámci prezentácie nastavenú Indiegogo cenu na 69,00 amerických dolárov, čo je približne 63,00 €, po skončení kampane by mala byť cena 139,00 amerických dolárov, teda odhadom 127,00 €. Pravdou však je, že na prezentačnej stránke ceny lietajú pomerne divoko hore dolu. Nájdete tu informáciu aj o tom, že by slúchadlá mali stáť 89,00 amerických dolárov, teda asi 81,00 €, čo je zasa výška akciovej ponuky v inom stĺpci, pôvodná cena tu je 126,00 €.

Zdroj | Hyphen

Zrejme treba počkať, ako sa cenová politika ustáli, no stále ide o nízku cenu. Najmä ak zoberieme v úvahu, čo majú slúchadlá ambíciu ponúknuť. Ono, už len Bluetooth 5.0 s dosahom okolo 15 metrov nie je úplne bežná vec ani pri prémiových štupľoch. HYPHEN obzvlášť upozorňujú na bezproblémové párovanie so zariadeniami.

Zdroj | Hyphen

Chýbať by nemala ani certifikácia odolnosti na úrovni IPX5, teda ani v tom najväčšom lejaku sa nemusíte báť, že by slúchadlá prestali fungovať. K dispozícii má byť bezdrôtové nabíjanie. O to sa má postarať nabíjacia podložka, za ktorú si priplatíte 15 amerických dolárov. Po úplnom nabití vydržia slúchadlá hrať 5 hodín, puzdro im dodá energiu na ďalších 23 hodín hrania. Aby ste si počúvanie hudby predĺžili o ďalšie 3 hodiny, stačí puzdro so slúchadlami položiť na nabíjaciu položku na 15 minút.

Zdroj | Hyphen

Slúchadlá HYPHEN majú ambíciu ponúknuť pokročilé dotykové ovládanie. V praxi to má znamenať toľko, že dvojitým dotykom pravého štupľu sa posuniete v playliste vpred, rovnakým gestom na ľavom slúchadle o skladbu vzad. Dlhšie pridržanie pravého slúchadla zvýši hlasitosť, ľavého zasa zníži. V skratke, ovládanie je rozdelené na oba štuple. Ak sa vám už teraz priveľmi nechce učiť ovládacie gestá, tak tu budete musieť ovládanie rozdeľovať na pravú a ľavú stranu. Až prax ukáže, do akej miery je toto ovládanie pokrokové.

Zdroj | Hyphen

V čom však HYPHEN ťažko niečo vyčítať je dizajn. Autori sami ho opisujú ako kombináciu švajčiarskeho citu pre detail a talianskeho pre tvar. Časť, ktorá sa zasúva do ucha je presne prispôsobená ušnému kanáliku, naopak časť v ktorej sú ukryté mikrofóny je hranatá. Samozrejme, tento dizajn sa stará aj o držanie štupľov v uchu. Ako pri biznis schôdzke, tak počas športovania.

Pri tvarovaní štupľov sa tiež myslelo na pasívne potláčanie okolitých ruchov, ANC však chýba. Slúchadlá budú v ponuke v bielej, šedej a čiernej farbe. Zaujímavo znie možnosť dokúpiť len jeden zo štupľov, ak pôvodný stratíte. V tomto smere majú byť štuple ekologické.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.