Reklama

Dokáže 200-eurový smartfón fotiť lepšie ako 1,5-ročný etalón strednej triedy?

Michal Sobek

Nedávno sa na náš trh dostala novinka nižšej triedy s názvom Redmi Note 11. Výrobca sa chváli hlavným 50-megapixelovým fotoaparátom. Postavili sme proti nemu 1,5-ročný etalón strednej triedy, smartfón OnePlus Nord s pôvodnou cenovkou 400 eur. Dokáže nižšia stredná trieda sa za rok a pól priblížiť fotoaparátmi dvojnásobne drahšiemu modelu?

Pozrite si

Redmi Note 11: nie je dokonalý, ale pri pohľade na cenovku mu všetko odpustíte

 

Smartfón Redmi Note 11 dostal aj v tejto nižšej kategórii senzor s rozlíšením 50 MPx, ktorému sekunduje 8-megapixelový ultra-širokouhlý senzor. OnePlus Nord pred rokom a pól debutoval so 48-megapixelovým fotoaparátom, ktorému výrobca „pribalil“ aj optickú stabilizáciu. Ultra-širokouhlý snímač ponúka rovnaké rozlíšenie ako Redmi Note 11. Všetky špecifikácie týchto dvoch senzorov si môžete pozrieť nižšie v tabuľke.

Redmi Note 11OnePlus Nord
Rozlíšenie hlavného senzora50 MPx48 MPx
Svetelnosťf/1,8f/1,8
Optická stabilizáciaNieÁno
Rozlíšenie ultra-širokouhlého snímača8 MPx8 MPx
Svetelnosťf/2,2f/2,3
Zorné pole118 stupňov119 stupňov
Optická stabilizáciaNieNie
Pozrite si

OnePlus Nord – Aký je návrat vraj ku koreňom?

Fotografie boli zhotovené klasickým aj ultra-širokouhlým snímačom za bežného dňa. Nezabudli sme ani na použitie nočného režimu.

Aplikácia Kamera je v oboch prípadoch dosť podobná. V spodnej časti sa nachádza v strede spúšť fotoaparátu a na boku vstup do galérie a prepnutie na prednú kameru. OnePlus Nord obsahuje aj priamy vstup do Google Lens.

Nad spúšťou sa nachádzajú režimy, ktoré meníte jednoduchým posunom prsta. Už v priestore hľadáčika je prepínač medzi klasickým senzorom, ultra-širokouhlým senzorom a digitálnym dvojnásobným priblížením.

Čo sa týka pomeru strán, tak Redmi Note 11 povoľuje okrem prednastaveného pomeru strán 4:3 fotiť aj do 16:9. Presne táto možnosť v Norde chýba, pretože ten sa zubami-nechtami drží pomeru strán 4:3. Okrem toho je možnosť voľby aj pomerov strán 1:1 alebo 18:9.

Na dvanástich porovnávacích fotografiách nižšie uvidíte fotografie zo smartfónu Redmi Note 11 vždy naľavo a fotografie zo smartfónu OnePlus Nord napravo. Fotografie si môžete prezrieť vo vyššom rozlíšení ich otvorením v novom okne alebo tabe.

Redmi Note 11 vs. OnePlus Nord

Tak, čo myslíte? Dobehol za rok a pol Redmi Note 11 model od OnePlus alebo vyššia stredná trieda bude za každých okolností vždy o krok vpredu? Svoje postrehy nám pokojne napíšte do diskusie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.