Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 18.4.2011

Dočkáme sa konečne Adobe Flash v iOS zariadeniach?

Marek Šimunek

Chýbajúca podpora prehrávania Flash animácií je okrem pomerne jednoduchého systému notifikácií jedným z hlavných nedostatkov jablčného operačného systému oproti konkurencii zo sveta vyhľadávacieho giganta. Čoskoro sa však hádam konečne dočkáme plnohodnotnej podpory Flash obsahu aj v iOS a to priamo od Adobe.

Adobe Flash pre iOS

Po skoro piatich rokoch sústavného odmietania podpory Adobe Flash zo strany Apple v iOS zariadeniach a bezvýsledného hľadania schodnej cesty spoločnosťou Adobe, sa táto spoločnosť rozhodla mierne ustúpiť a vytvoriť alternatívny spôsob ako sledovať Flash videá aj na týchto zariadeniach vďaka podpore štandardu HTML5. Pripravované riešenie na prehrávanie Flash videa je však ešte v rannom štádiu a bude založené na online konverzii Adobe Flash formátu do formátu podporovaného iOS zariadeniami. Podľa vyjadrení Adobe by koncový užívateľ nemal postrehnúť žiadnu zmenu pri používaní konvertovaného videa oproti konkurencii, ktorá podporuje prehrávanie Flash videí.

Adobe Flash pre iOS

Nová metóda priamo od Adobe je založená na streamovanom prehrávaní videa z Adobe Flash Media Live Encoder-u (live dekóder pre prehrávanie Adobe Flash videa) cez server Adobe priamo do zariadenia. Tento spôsob prehrávania by mal umožniť prehrávanie Flash obsahu aj na zariadeniach, kde nie je nainštalovaný prehrávač Adobe Flash, prípadne nie je tento štandard podporovaný (ako v iOS zariadeniach) a to použitím 4F4 cez HTTP pripojenie. Obdobný spôsob streamovania konvertovaného videa do koncového zariadenia využívajú aj alternatívne internetové prehliadače CloudBrowse alebo Skyfire 2.0, ktorých predajnosť sa drží vysoko práve vďaka možnosti prehrávania Adobe Flash po online konverzii. Nechajme sa teda prekvapiť čo si pre nás Adobe prichystá a akým spôsobom prejde odmietavému postoju Apple cez rozum. Vo videu pod článkom si môžete pozrieť prezentáciu tohto riešenia, ktorú zverejnila spoločnosť Adobe.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.