Reklama

Dočkali sme sa a Windows Phone 7 je tu!

Marek Šimunek

Včerajšie poobedie bolo pre všetkých fanúšikov smartfónov s operačným systémom z dielne Microsoftu jedinečným. Po dlhej dobe čakania a odkladania sme sa konečne dočkali. Microsoft v New Yorku oficiálne uviedol finálnu verziu svojho operačného systému, ktorý je vraj revolučným krokom a posúva chápanie smartfónu s Windowsom do úplne novej dimenzie.

HTC HD7

Už vo februári sme vám priniesli prvé informácie z tlačovej konferencie Microsoftu, konanej v rámci Mobile World Congress v Barcelone, kde nám spoločnosť dovolila nahliadnuť na svoje najmladšie dieťa. No až včera sa Windows Phone 7 dočkal oficiálneho uvedenia. Počas tlačovej konferencie v New Yorku Microsoft uviedol Windows Phone 7, ktorý sa na trh dostane v priebehu novembra a bude dostupný v 30-tich krajinách, pričom k dispozícii budú zariadenia spoločností zvučných mien ako HTC, LG, Samsung alebo Dell.

Windows Phone 7

Windows Phone 7 je revolučným systémom, ktorý by mal opätovne priniesť Microsoft na výslnie medzi mobilnými operačnými systémami. Celý operačný systém je nanovo spracovaný a vyznačuje sa jednoduchosťou na základe hesla reklamnej kampane “get in, out, and back to life” (dostať sa dnu, von a spať do života). Nový operačný systém má zabezpečiť vždy a všade maximálne využitie mobilného telefónu k jeho účelu a to v čo najkratšej dobe, aby si užívateľ mohol užívať bežný život. Možno aj z tohto dôvodu nebude prvá verzia operačného systému podporovať funkciu ako copy and paste (kopírovať a vložiť)? Microsoft sa zaviazal, že v priebehu začiatku roka 2011 uvolní aktualizáciu, ktorá pridá do operačného systému aj tieto funkcie. Všetky Windows Phone 7 však budú podporovať jednoduché aktualizácie, aké poznáme aj z konkurenčných systémov. 

Windows Phone 7

Vytvorenie nového operačného systému pre mobilné zariadenia z dielne Microsoftu bolo už takmer nutnosťou, nakoľko súčasný operačný systém Windows Mobile 6.5.3 je už dávno za horizontom. Našťastie Microsoft nepristúpil iba na facelift aktuálneho systému ale od počiatku svoj operačný systém prepracoval. Neostáva nám teda nič iné ako sa tešiť na prvé zariadenia s týmto systémom, ktoré sa na našom trhu objavia dúfajme už čoskoro a budeme ich môcť podrobiť poriadnemu testu.

Windows Phone 7 zariadenia

(Všetky novinky vám postupne predstavíme počas tohto týždňa aj na stránkach TECHBOX.sk, preto nás nezabudnite pozorne sledovať!)

HTC 7 Surround – smartfón s výsuvným panelom tvoriacim dvojicu reproduktorov s podporou Dolby Mobile. Na našom trhu sa pravdepodobne vôbec neobjaví.
HTC 7 Mozart – smartfón vyrobený z jedného kusu lešteného hliníka a bohatou hardvérovou výbavou.
HTC 7 Trophy – smartfón určený pre hráčov s 1 GHz procesorom a jemným 3,8” dotykovým displejom.
HTC 7 Pro – smartfón s hardvérovou QWERTY klávesnicou pre pohodlné písanie.
HTC HD7 – smartfón s veľkým 4,3” displejom a výklopným stojanom pre pohodlnejšie sledovanie filmov.
Samsung Omnia 7 – multimediálny smartfón s 5 MPx fotoaparátom a 8/16 GB pamäte.
LG Optimus 7 – multimediálny smartfón s 5 MPx fotoaparátom a HD videom.
Dell Venue Pro – pracant s 4,1” displejom a vysúvateľnou QWERTY klávesnicou.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.