Reklama

Do sveta NFT vstupuje už aj prvá automobilka, kúpite si jej kolekciu?

Tomáš Šmidák

Hyundai Motor Company, je prvá automobilka, ktorá vstúpila na komunitný trh s NFT. Na svojej oficiálnej stránke vydá 9. a 10. mája, celkovo 10 000 NFT z novej kolekcie, ktoré budú založené na kryptomene Ethereum.

NFT alebo non-fungible (nezameniteľný) token je jednotka dát, ktorá sa nachádza na digitálnej databáze blockchain. Každá jednotka NFT reprezentuje unikátnu digitálnu položku. Táto položka môže predstavovať digitálny zvuk, video či iný súbor. Keďže je NFT jednotka unikátna, vlastníci súboru môžu dokázať, že je skutočne ich.

Zdroj | The Focal Project - NFT 2

Odhadovaná hodnota trhu s NFT je na úrovni 17 miliárd dolárov, a stále rastie. Preto sa nemožno čudovať, že si všetci chcú zobrať kúsok z tohto veľkého koláča. Z automobiliek je prvý v rade na svoj podiel, kórejský Hyundai.

Pozrite si

Heker ukradol opičky v hodnote viac ako milión dolárov z NFT peňaženiek

Pri predaji NFT je veľmi dôležité, mať vybudovanú komunitu nadšencov. Práve tí rozhodnú o tom, či budete na trhu úspešní alebo nie. Automobilka už v apríli uviedla svoju prvú kolekciu, v kolaborácií s Meta Kongz. Konkrétne išlo o 30 NFT založených na kryptomene Ethereum. Vďaka silnej komunite, ktorá sa aktuálne počíta v rádovo stovkách tisíc, bola vypredaná pár dní od zverejnenia.

Zdroj | Hyundai Motor Group

V dňoch 9. a 10. mája chystá kórejský výrobca ďalší „drop“. Na ich oficiálnej stránke webovej NFT stránke, sa objaví nová kolekcia „Shooting Star“. Pôjde konkrétne o 10 000 NFT, pri ktorých značka použije metódu „Odhaľovania“. To znamená, že najskôr sa zobrazí zástupný obrázok a až neskôr sa odkryjú skutočné jednotlivé obrázky.

Spustením predaja vytvorí Hyundai Motor plnohodnotný NFT projekt v rámci konceptu svojho „Metamobility univerza“. Ten bol predstavený na CES 2022 a jeho cieľom je posunúť hranice ľudského dosahu a dosiahnuť tak neobmedzenú slobodu mobility.

Pozrite si

Top herné monitory z výstavy CES 2022!

Predpredaj novej kolekcie bude pre vybraných jednotlivcov spustený 9. mája a následne 10. mája bude dostupná pre všetkých. Cena jedného kusu bude v prepočte približne 417 dolárov.

 

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.