Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Do súťaží v rámci TVT 2015 sa ešte stále môžete zapojiť!

Do súťaží v rámci TVT 2015 sa ešte stále môžete zapojiť!
PR článok
Do súťaží v rámci TVT 2015 sa ešte stále môžete zapojiť!

Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky pri Centre vedecko-technických informácií SR pripravilo v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2015 päť súťaží.

Veľmi obľúbená Výtvarná súťaž je určená pre žiakov základných škôl, osemročných gymnázií a základných umeleckých škôl z celého Slovenska. Témou tej tohtoročnej je „Moje C/centrum vedy“. Žiaci môžu nakresliť svoju predstavu Centra vedy, teda priestoru, v ktorom by radi trávili voľný čas a dozvedeli sa popritom zaujímavé informácie o najnovších výskumoch a objavoch.

Pre študentov stredných škôl, gymnázií a vysokých škôl a univerzít z celého Slovenska je určená Fotografická súťaž. Témou tohto ročníka je „Kto/čo inšpiruje môj záujem o vedu a techniku“. Prostredníctvom fotografie môžu študenti prezentovať svoj pohľad na osobnosti, objekty alebo predmety, ktoré ich inšpirujú a motivujú k záujmu o vedu a techniku.

Zdroj | CVTI SR

Študenti stredných škôl, gymnázií a vysokých škôl, či univerzít sa môžu zapojiť aj do Grafickej súťaže. Tento rok sú jej témou „Symboly vedy a techniky“. Každý záujemca si môže vytvoriť svoj charakteristický symbol pre vedu, výskum a techniku a potom ho  graficky znázorniť prostredníctvom najrôznejších grafických programov.

Zdroj | CVTI SR

Po prvý raz bude súčasťou Týždňa vedy a techniky na Slovensku Vedecký vtip. Témou obrázkových vtipov, či komiksov je „Experiment“. Podrobnejšie informácie o všetkých súťažiach nájdete na webovej stránke www.tyzdenvedy.sk

https://youtu.be/BFkwIbLn2o8

Taktiež sa v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku koná už druhý ročník Festivalu vedeckých filmov, počas ktorého organizátori pripravili dve súťaže – pre redaktorov obrazových médií je určená Súťaž o najlepšiu reportáž o slovenskej vede a technike a pre mladých zasa Súťaž amatérskych filmárov, ktoré sa budú venovať vede a technike okolo nás. Informácie o súťažiach objavíte na webovej stránke www.fvf.cvtisr.sk

Hlavným organizátorom Týždňa vedy a techniky na Slovensku, ktorý sa uskutoční od 9. do 15. novembra, je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky pri CVTI SR.