Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Do slovenských reštaurácií prichádza Qerko, o čo ide?

Do slovenských reštaurácií prichádza Qerko, o čo ide?
Zdroj | Austin Distel
Michal Sobek
Do slovenských reštaurácií prichádza Qerko, o čo ide?
Zdroj | Austin Distel
Zdroj | Austin Distel

Do slovenských podnikov prichádza služba Qerko. Podľa slov zakladateľov z Čiech pôjde o revolúciu, ako si v reštaurácii objednávate a platíte za jedlo a nápoje.

Pozrite si

Vybrali sme pre vás TOP 5 elektrických skútrov, s ktorými jazdíte skoro zadarmo

V jednoduchosti ide o spôsob platenia prostredníctvom QR kódu umiestneného na stole a jednoduchej aplikácie v smartfóne. Qerko vzniklo v januári 2019, vtedy ešte pod názvom It Is Paid, ktorý založili Lukáš Kovač, Miloslav Mrvík, Jan Dorazil a Roman Kantor.

Zdroj | Qerko

Predstavte si, že si môžete objednať jedlo alebo nápoj, nie je k tomu potrebná žiadna obsluha a ešte aj platbu prevediete cez vaše mobilné zariadenie.

Prídete ku stolu, na ktorom je špeciálny QR kód Qerko. Pomocou rovnomennej aplikácie ho nasnímate, čím sa vám ukáže aktuálna ponuka jedál a nápojov. Pomocou aplikácie si vyberiete, čo chcete konzumovať a kedykoľvek môžete svojím smartfónom zaplatiť tie položky, ktoré si označíte.

Pozrite si

Rusko má vlastný obchod s aplikáciami RuStore, chce ním nahradiť Google Play

Okrem platenia systém Qerko upozorňuje na zľavové akcie, podporuje vernostné programy aj prevádzkovanie e-shopu.

Tento nápad v jednej reštaurácii dostal CEO a spoluzakladateľ Lukáš Kovač. Ako najväčší problém videl práve platenie. Pri platení zvlášť sa museli hostia postaviť do radu ku platobnému terminálu, čo ich len zbytočne zdržiavalo. Hosť môže zaplatiť účet kedykoľvek.

Zdroj | Qerko

Šetrí svoj čas a zároveň môže presne vybrať položky, ktoré platí len za seba, pričom obsluha má cez pokladňu okamžitý prehľad o platbách pri jednotlivých stoloch.

Čašník nepríde ani o prepitné, pretože aplikácia ponúka voliteľné možnosti prepitného v percentách z účtovanej sumy. Zaplatený účet príde hneď zákazníkovi na e-mail, a tak sa vyhnete aj tlačeniu bločkov.

V Česku zaznamenal systém Qerko za tri roky úspešný rozbeh a využíva ho tam 900 stravovacích zariadení, funguje v pokladničných systémoch už od 18 výrobcov a využíva ho 250 000 registrovaných používateľov. Podobný úspech sa čaká aj na našom trhu.

Zdroj | Qerko

V rámci Slovenska pracuje Qerko na implementácii pokladničných systémov PORTOS, Asseco BLUEGASTRO a Papaya POS. Tieto systémy využíva u nás zhruba 3 500 podnikov.

Prvou reštauráciou s platením Qerko sa v máji tohto stala reštaurácia Kolkovňa Eurovea a následne Kolkovňa River Park v Bratislave a postupne pribúdajú ďalšie prevádzky.