Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Dnes začína Biela noc, nájsť najlepšie exponáty vám pomôže oficiálna appka

Dnes začína Biela noc, nájsť najlepšie exponáty vám pomôže oficiálna appka
Zdroj | Biela noc
Stanislav Vinc
Dnes začína Biela noc, nájsť najlepšie exponáty vám pomôže oficiálna appka
Zdroj | Biela noc
Zdroj | Biela noc

Bratislava tento víkend privíta najväčší festival súčasného umenia na Slovensku, ktorý sa hneď na ďalší víkend presťahuje aj do metropoly východu. Biela noc tvorená umeleckými dielami rozmiestnenými po celom meste má tento rok aj svoju vlastnú mobilnú aplikáciu.

Festival Biela noc nie je známy iba vďaka pútavým a fotogenickým svetelným exponátom, ale aj slobodou priestoru. Jednotlivé umelecké diela vám predvedie v rôznych zákutiach mesta a tak je súčasťou návštevy tohto festivalu aj vytvorenie si aspoň približného plánu, čo na ňom chcete vidieť.

Pomôcť vám s tým tento rok môže aj rovnomenná mobilná aplikácia, ktorá je plne pripravená na zastávku v Bratislave (16. – 18. 9) i Košiciach (23. – 25. 9).

Obsah pokračuje pod reklamou

K tvorbe plánu môžete prostredníctvom aplikácie pristúpiť prostredníctvom programu alebo mapy. V prom prípade si v sekcii Program môžete zobraziť exponáty a vybrať si tie, ktoré si nechcete nechať ujsť. Zobrazením Mapy si naopak plán môžete vytvoriť podľa trasy, ktorú chcete/viete absolvovať, resp. podľa toho, čo budete mať v rámci vášho mesta najbližšie.

Väčšinu umeleckých diel si môžete vychutnať kedykoľvek počas celého trvania festivalu. V prípade živých hudobných či tanečných vystúpení, workshopov či premietaní si však budete musieť dať pozor, aby ste na miesto dorazili včas.

Každý program v rámci festivalu má priradené číslo, čo však neznamená, že po jednotlivých zastávkach musíte ísť presne v tomto poradí. Čísla programu slúžia len na orientačné účely.

Aplikácia Biela noc je dostupná aj v angličtine a zobrazovať počas festivalu bude aj notifikácie, vďaka ktorým sa dozviete o dôležitých novinkách a prípadných zmenách medzi prvými. Dostupná je samozrejme zadarmo a stiahnuť si ju môžete pre operačný systém Android, ako aj iOS.

Stiahnuť aplikáciu Biela noc