Reklama

Dnes vychádza seriál The Last of Us. Kde ho pozerať a ako sa mu zatiaľ darí?

Zdroj | HBO Max
Michal Sobek
Zdroj | HBO Max
Zdroj | HBO Max

Konečne sme sa dočkali. Na streamovaciu platformu dnes oficiálne prichádza seriál inšpirovaný známou hrou – The Last of Us. Kde si seriál môžete pozrieť? Ako sa mu zatiaľ darí v hodnotení? Treba predtým hrať hru? To si všetko zodpovieme.

Seriál The Last of Us prichádza na streamovaciu platformu HBO Max. Potešením je aj to, že už prvá časť je dostupná v 4K rozlíšení. HBO myslelo aj na náš trh, takže je tu dostupný slovenský dabing aj slovenské titulky. Prvá časť má, mimochodom, 80 minút. Ak nie ste predplatiteľom, tak si prvú časť môžete pozrieť dnes o 20:00 na televíznej stanici HBO.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ako uvádza priamo HBO, tak dej seriálu The Last of Us sa odohráva 20 rokov po zničení modernej civilizácie. Joel, otrlý preživší, je najatý, aby prepašoval štrnásťročnú Ellie z tiesnivej karanténnej zóny. To, čo začína ako malá zákazka, sa čoskoro zmení na brutálnu a srdcervúcu cestu, kedy obaja musia precestovať USA a prežitie jedného závisí od druhého.

Ak sa pozrieme na známe hodnotiace portály, tak prvej časti sa darí nad očakávania. Portál ČSFD mu udelil od divákov zatiaľ 92 %, na IMDB mu udelili 9,8/10 a na portáli Rotten Tomatoes si od divákov vyslúžil hodnotenie až 99 %. Zdá sa, že všetci sú z prvej časti nadšení.

V hlavných úlohách hrajú Pedro Pascal ako Joel, Bella Ramsey ako Ellie, Gabriel Luna ako Tommy, Anna Torv ako Tess, Nico Parker ako Sarah, Murray Bartlett ako Frank, Nick Offerman ako Bill, Melanie Lynskey ako Kathleen či Storm Reid ako Riley.

Tieto postavy sú povedomé najmä tým, ktorí už hrali hru, na ktorej námet vznikol práve tento seriál. Pôvodná hra vyšla v júni 2013 špeciálne pre platformu PlayStation 3. Verzia pre PlayStation 4 vyšla následne o rok neskôr. Objavili sa informácie o tom, že pôvodná hra vyjde v tomto roku aj na počítače.

Nie je potrebné, aby ste hrali hru pred pozretím samotného seriálu. Dej sa inšpiruje priamo hrou a cieli aj na divákov, ktorí o tejto hre prípadne ani nepočuli. Každopádne, ak ste predtým hrali hru, budete mať pocit, že postavy lepšie poznáte, ale možno prídete o nejaké dejové prekvapenia, ktoré zažijú len diváci, ktorí hru nehrali.

Zaujímavosťou je, že pokračovanie tejto hry vyšlo v júni 2020 na platformu PlayStation 4. Uvidíme, či sa tvorcovia seriálu inšpirujú aj ňou a za nejaký čas nám predvedú aj úspešné pokračovanie.

Premiéry seriálu sa chytila aj samotná spoločnosť Sony stojaca za hernou konzolou PlayStation. Pre členov PS Plus Premium si pripravila dvojhodinovú skúšobnú verziu pôvodnej hry The Last of Us Part 1.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.