Dnes je Svetový deň logiky, strávte ho v sympatickej logickej hre SPHAZE

ZDROJ | Mateusz Janczewski

Štrnásty január je už tretí rok po sebe venovaný Svetovému dňu logiky. Ako lepšie ho osláviť, než riešením logických úloh? Ak vás už klasické hlavolamy nebavia, skúsiť môžete milú mobilnú hru SPHAZE plnú sympatických, no poriadne stratených robotov. Vašou úlohou bude ukázať im správnu cestu.

Mobilné hry prinášajú do sveta logických hier, hádaniek a hlavolamov krásne vizuály, podmanivé príbehy a inovatívne herné mechaniky. Taká je aj mobilní hra SPHAZE, ktorej ovládanie síce pochopíte v priebehu niekoľkých sekúnd, no nad jej pokročilými úrovňami strávite dokopy pokojne celé hodiny.

Pozrite siLife is Strange: True Colors – vlaňajšia top adventúra má silný dej i voľby

Vašou úlohou v tejto hre bude dostať guľatých robotov zo štartovacieho bodu do cieľa, ktorý je typicky uložený v strede okrúhlej úrovne. Hracia plocha úrovne je rozdelená na pohyblivé časti, spočiatku najmä disky, ktoré musíte správnym spôsobom a občas aj v správny čas otočiť tak, aby ste pre robota našli cestu do cieľa.

Náročnosť hry sa postupne zvyšuje pridávaním nebezpečných liniek, prekážok, špecifických pravidiel a samozrejme aj prirodzeným zvyšovaním komplexnosti samotnej trasy. Prechádzať však jednotlivé úrovne vás bude baviť, pod čo sa okrem grafiky a mechaniky hry podpisuje aj hlavný hrdina RoBeep a jeho robotický známi a priatelia.

Prechod hry tiež celkom výrazne uľahčuje možnosť prezretia si predpokladanej trasy robota ešte skôr, ako ho skutočne vypustíte na cestu. Ak by ste si nevedeli rady, požiadať o pomoc môžete staršieho robota. Tomu už však neslúži dobre pamäť a aby si spomenul na riešenie, ponúknuť mu budete musieť náhradné diely. Tie dostávate automaticky postupným zdolávaním jednotlivých úrovní.

SPHAZE samozrejme nie je najoriginálnejšia logická hra pod slnkom. Jednotliví roboti sa dizajnom veľmi podobajú na tzv. jadrá z logickej hry Portal a celý herný mechanizmus je veľmi podobný výučbovým programom Swift Playgrounds. Ak však hľadáte nejakú zaujímavú kratochvíľu, pri cene 0,49 €, resp. 1,99 € v prípade Androidu s touto hrou určite nešliapnete vedľa.

SPHAZE: Sci-fi puzzle game82%

Veľkosť:
189,2 MB
Platforma:
Android 5.0 alebo novší, iOS 13.0 alebo novší
Cena:
0,49 €

Komentáre k článku