Reklama

Dnes je Deň narcisov – deň boja proti rakovine. Prispieť môžete aj on-line

Zdroj | dennarcisov.sk
Richard Pliešovský
Zdroj | dennarcisov.sk
Zdroj | dennarcisov.sk

Dnes, 18. apríla 2024, je Deň narcisov. Ide o jedinečnú verejno-prospešnú zbierku Ligy proti rakovine, ktorá sa na Slovensku koná už po 28-krát. Liga proti rakovine má u nás ešte dlhšiu tradíciu, pomáha onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov.

Zbierka Deň narcisov pomáha financovať centrá Ligy, ktoré majú svoje centrá pomoci vo viacerých mestách. V nich sa stretávajú pacienti, vymieňajú si skúsenosti, rady a dostávajú kvantifikované poradenstvo.

Každý príspevok, ktorý sa na Deň narcisov vyzbiera, pomôže naďalej zabezpečovať bezplatné projekty realizované s poznaním potrieb a problémov onko pacientov. Ich riešenia nedokáže v potrebnej miere zabezpečiť štát samotný.

Obsah pokračuje pod reklamou

Prispieť na podporu psycho-sociálnych projektov Ligy proti rakovine môže každý. Okrem tradičného vloženia hotovosti do pokladničky 18. apríla, sú k dispozícii od 14. 4. do 21. 4. aj iné formy prispenia. Najjednoduchšie a ekologicky najprijateľnejšie je to cez platobnú kartu resp. pomocou QR kódu (nižšie), poslaním peňazí na účet SK09 0900 0000 0054 5454 5454, alebo cez SMS na číslo 848 (hodnota SMS je 3 € v sieťach všetkých mobilných operátorov).

Na Slovensku ročne pribudne 40 000 onkologických pacientov, prakticky každý z nás pozná niekoho, koho postihlo toto náročné ochorenie.

Partnermi zbierky sa tento rok stali:

 • dm drogerie – môžete prispieť dobrovoľným príspevkom do pokladničiek pri pokladniach a vo vybraných predajniach aj cez platobné terminály. Celkovo je zapojených 158 pobočiek a 1 centrála.
 • Dr. Max – vo viac ako 400 lekárňach Dr. Max môžete prispieť dobrovoľným príspevkom v hodnote od 1 € alebo ľubovoľným násobkom tejto čiastky. Urobiť tak môžete kartou, ale i v hotovosti priamo pri výdajnom mieste, kde vám lekárnik odovzdá aj symbol zbierky – narcis.
 • Tesco – okrem možnosti prispieť priamo na Deň narcisov – 18.4. do pokladničiek dobrovoľníkom v priestoroch prevádzok Tesco, môžete prispieť od 18. do 20. 4. priamo pri pokladni prostredníctvom kupónov v hodnote 1, 3 a 5 € (môžete ich kombinovať). Kupóny budú umiestnené spolu s narcismi na makete narcisu pri pokladniach alebo pri vstupe.

Virtuálny narcis môžete kúpiť e-shopoch: drmax.sk, lelosi.sk, lunys.sk, zachej.sk, muziker.sk; v aplikácii https://www.orlen.sk/orlen-appcis. Tento rok je novým partnerom Dňa narcisov aj Slovenská pošta, ktorá umožňuje dobrovoľníkom odovzdať výnos z pokladničky v hotovosti v pobočkách a celá suma bude odoslaná na účet zbierky.

https://youtu.be/D7LL4rEiY94

Niekoľko zaujímavých čísel

Počas 28. ročníka Dňa narcisov je pre vás pripravených:

 • viac ako 900 000 narcisov určených na pripnutie ako prejav solidarity s onkologickými pacientmi;
 • 800 spoluorganizátorov zastrešujúcich 12 000 dobrovoľníkov po celom Slovensku;
 • 4 200 pokladničiek;
Obsah pokračuje pod reklamou
 • 65 platobných terminálov a 4 totemy.

Na záver pripomíname, že sa môže vyskytnú podvodníci vydávajúci sa dobrovoľníkov. Pre rok 2024 sú platné tieto identifikačné znaky:

 • Žlté tričko s logom Ligy proti rakovine s textom „JA SOM“ a číslom dobrovoľníka.
 • Identifikátor dobrovoľníka: jedinečné číslo dobrovoľníka vytlačené na žltom podklade, umiestnené v strednej časti narcisu v logu LPR priamo na tričku.
 • Narcis: každoročný symbol zbierky venovaný za dobrovoľný príspevok. Narcis bude charakteristickej žltej farby so zeleným štítkom „Ďakujeme – Liga proti rakovine“. 
 • Papierová pokladnička bielej farby s oranžovo – modrou potlačou a textom Deň narcisov, 18. 4. 2024, číslom registrácie zbierky, vydanej Ministerstvom vnútra SR. Každá pokladnička bude zabezpečená 4 ochrannými nálepkami bielej farby s modrým nápisom Deň narcisov. Na každej pokladničke sa nachádza logo Ligy proti rakovine, číslo pokladničky, QR kód a číslo SMS 848.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.