DJI Ronin-SC – dokonalý gimbal?Je o polovicu ľahší ako predchodca

ZDROJ | DJI

DJI okrem kvalitných dronov vyrába aj perfektné automatické stabilizátory, tzv. gimbaly. Z vlastnej skúsenosti nedám na smartfón gimbal DJI Osmo Mobile 2 dopustiť. Najnovšie táto čínska firma prišla s novinkou v podobe DJI Ronin-SC.

Ide o nástupcu kvalitného gimbalu DJI Ronin-S určeného pre bezzrkadlovky. Novinka je tiež určená pre takéto fotoaparáty, no ponúka oveľa lepšie parametre, ktoré oceníte najmä pri manipulácii s gimbalom.

Pozrite siDJI RoboMaster S1 – miniatúrny tank naučí deti programovať zábavnou formou

Zariadenie sa ideálne hodí pre začínajúcich filmárov, ale tiež pre tvorcov videí na YouTube či iné video platformy. Novinka váži iba 1,1 kilogramu, čo je o 41 % menej ako predchodca. Výdrž batérie na jedno nabitie je 11 hodín.

Gimbal ponúka klasické držadlo s mechanickým ovládaním. DJI Ronin-SC je kompatibilný s viacerými druhmi fotoaparátov až do hmotnosti 2 kilogramy.

Novinkou je tzv. Sport mode, ktorý vylepšuje citlivosť stabilizácie pri rýchlych a nečakaných pohyboch. Čo sa týka ovládania, to je veľmi intuitívne a prispôsobené vašej ruke. Podobne ako pri DJI Osmo Mobile 2, aj pri tomto gimbale nájdete všetky hlavné tlačidlá na držadle gimbalu.

ZDROJ | DJI

Pozrite si4K akčná kamera s dvojicou displejov? DJI Osmo Action!

Pri DJI je kľúčová aj smartfón aplikácia, ktorá ponúka detailné nastavenia režimov snímania. DJI Ronin-SC ponúka okrem klasického snímania či fotenia, aj panorámu, časozber a tiež dynamický časozber, ktorý umožní snímať akciu pri pomalom filmovom pohybe. Nechýba ovládanie smeru natáčania pomocou smartfónu.

DJI Ronin-SC zároveň disponuje vylepšenou technológiou ActiveTrack 3.0, ktorá dokáže inteligentne sledovať označený cieľ. Okrem fotoaparátu si na gimbal môžete pripojiť ďalšie príslušenstvo v podobe držadla na telefón či trojnožky. Cena DJI Ronin-SC je 359 euro. S bohatším príslušenstvom vás bude gimbal stáť 459 euro. Novinka je dostupná už teraz.

ZdrojDJI

Komentáre k článku