Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

DJI Mavic Pro Platinum - dron, ktorý nebudete počuť

DJI Mavic Pro Platinum - dron, ktorý nebudete počuť
Zdroj | DJI
Michal Spiegel
DJI Mavic Pro Platinum - dron, ktorý nebudete počuť
Zdroj | DJI
Zdroj | DJI

Profesionál na trhu s komerčnými dronmi, firma DJI, tento rok predstavila viacero nových modelov svojich lietajúcich zariadení. Najviac však zaujal DJI Mavic Pro Platinum, ktorý ponúka neuveriteľne tichý let.

Pri dronoch je jedným z problémov otravný hluk a bzučanie, ktoré keď počujú ľudia nad hlavami, nemusí to byť pre nich príliš komfortné. Borci z DJI však zmiernili hlučnosť, ktoré vydávajú vrtule.

Zdroj | DJI
Pozrite si

DJI Zenmuse X7 – kamera na dron s podporou 6K

DJI Mavic Pro Platinum sľubuje až o 60% nižší hluk ako predchádzajúci model tejto spoločnosti. Spoločnosti DJI sa tento husársky kúsok podaril aj vďaka úprave tvaru vrtúľ, ktoré sú teraz viac aerodynamické. Zmenou prešli aj elektrické motory, ktoré vrtule poháňajú.

Zdroj | DJI

Novinár Ben Popper z portálu Verge, ktorý si mal možnosť dron vyskúšať na vlastné uši, sa vyjadril, že dron vydáva zvuk ako izbový ventilátor. Počuť ho stále je, no už nie ako zúrivú včelu. V DJI sa vyjadrili, že nová funkcia, ktorá zabezpečuje tichší motor, tiež umožňuje šetriť batériu, takže dron vydrží o niečo dlhšie lietať na jedno nabitie.

Zdroj | DJI
Pozrite si

DJI Spark – malý selfie dron s vysokou cenou a slabou batériou

DJI Mavic Pro Platinum vydrží na jedno nabitie 30 minút letu. Ak vás tento konkrétny model zaujal, spomenieme, že disponuje 4K Ultra HD kamerou pre natáčanie parádnych záberov.

Z ďalších špecifikácií, dron váži cca 730 gramov a dokáže letieť rýchlosťou 65 kilometrov za hodinu do výšky 5 000 metrov. Dron dokáže súvisle letieť až 15 kilometrov na jedno nabitie a vzdialenosť od ovládača je ohraničená na 7 kilometrov.

Nechýba 3-smerový gimbal pre stabilizované zábery. DJI Mavic Pro Platinum je jeden z najzaujímavejších dronov tohto roku. Ak nechcete, aby pri natáčaní niekto počul váš dron, potom je tento kúsok jasná voľba. Cena dronu je nastavená na 1 299 eur. Čo naň poviete?

Zdroj | DJI
Zdroj