Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

DJI Matrice 600 - profesionálny dron s nosnosťou až 6 kg

DJI Matrice 600 - profesionálny dron s nosnosťou až 6 kg
Zdroj | DJI
Števo Porubský
DJI Matrice 600 - profesionálny dron s nosnosťou až 6 kg
Zdroj | DJI
Zdroj | DJI

Čínska spoločnosť DJI vám už určite nie je známe. Na TECHBOX.sk ste sa mohli stretnúť s predchádzajúcimi dronmi, ktoré patria medzi to najlepšie na trhu. Horúcou novinkou je dron DJI Matrice 600, ktorý poslúži profesionálom, ale aj amatérom.

Pozrite si

DJI Phantom 4 dokáže sledovať ľudí a vyhýbať sa prekážkam

DJI Matrice 600 je pomerne veľký dron s rozmermi 1,6 x 1,5 x 0,76 m a hmotnosťou 9,6 kg. Disponuje až 6 rotormi, každý s vlastným aktívne chladeným motorom. Maximálna rýchlosť, ktorú dokážu motory dodať novinke je takmer 65 km/s.

Novinke pritom nerobí problém vyletieť do výšky 2 500 m. Motory sú navyše prachotesné, takže by im nemalo problém lietať v akýchkoľvek (okrem daždivých) podmienkach. DJI Matrice 600 je vraj najsilnejší dron svojho typu, aký bol kedy vyrobený.

Zdroj | DJI

Novinka je vybavená aj novým systémom letu A3 Flight Controller, ktorý je možné vylepšiť na A3 PRO. Ten slúži nielen na neustále monitorovanie letu, ale je ho možné nastaviť aj na automatický režim podľa typu záťaže.

A3 PRO pridáva navyše pokročilý diagnostický algoritmus, ktorý porovnáva dáta z troch rôznych GNSS systémov a troch vnútorných meracích jednotiek. Čerešničkou je technológia Real-Time Kinematic, ktorá ponúka nastavenia pozícií dronu s centimetrovou presnosťou, čím je možné docieliť dokonalé filmové zábery.

Keďže ide o platformu pre filmárov a profesionálov, DJI k novinke „pribaľuje“ aj SDK pre možné doprogramovanie konkrétnych funkcií. Inak sa ovláda aj cez klasickú mobilnú appku DJI Go, no vďaka SDK je ho možné nastaviť na akýkoľvek profi ovládač.

Pozrite si

Ultra HD kamera DJI Osmo má dokonalú stabilizáciu

Zdroj | DJI

Dron vďaka šestici batérií dokáže lietať až do 40 minút, s namontovanou kamerou (do 5,5 kg, napr. Red Epic) dokáže byť vo vzduchu 16-18 minút.

V predaji bude s dvojicou možných konfigurácií Li-Pol batérií – TB47S a TB48S. Nižší model má kapacitu 4 500 mAh (99,9 Wh), vyšší zas 5 700 mAh (129,96 Wh). Batérie je pritom možné vymeniť za nabité v priebehu pár sekúnd.

Cena DJI Matrice 600 je stanovená na 4 599 USD. V predaji bude aj špeciálny set so špeciálnym stabilizátorom Ronim-MX za 5 990 USD.

Zdroj | DJI
Zdroj