Reklama

Divadlo nie je len pre podivínov. Nechajte sa prekvapiť už dnes v noci

Zdroj | Andrej Lishakov/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Andrej Lishakov/Unsplash
Zdroj | Andrej Lishakov/Unsplash

To, že divadlo nie je skostnatený prežitok pre pár fajnšmekrov dokazuje množstvo aktivít počas celého roka. Samozrejme, v prvom rade je to rôznorodý program, z ktorého si vyberie každý, kto má čo len trochu rád kultúru.

Teraz prichádza projekt, ktorý síce nie je žiaden Black Friday, ani neponúka žiadne výrazné zľavy. Napriek tomto vás dokáže obohatiť (pravdepodobne) viac, nech akékoľvek výnimočná zľava.

Noc divadiel sa koná vždy tretiu novembrovú sobotu vo viacerých slovenských mestách naraz. Slovenské divadlá otvoria svoje priestory počas večerných a nočných hodín a tak ukážu svoju rôznorodosť a pestrosť ponuky. Iniciátorom projektu Európska noc divadiel je chorvátska Noć kazališta, do ktorého sa zapojilo osem krajín.

Obsah pokračuje pod reklamou

Program sa uskutoční v 30 mestách a obciach po celom Slovensku s mottom „Sen noci divadelnej“. Zapojené divadlá pripravujú nielen samotné predstavenia, ale aj netradičné prehliadky zákulisia, kvízy, inscenované čítania, výstavy a ďalšie aktivity, ktoré názorne ukážu, ako tento kumšt funguje.

Do projektu sa zapojili mestá Banská Bystrica, Bernolákovo, Bratislava, Brezno, Budmerice, Drahovce, Kladzany, Košice, Malacky, Martin, Medzibrod, Nitra, Nové Zámky, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Ružomberok, Senec, Soblahov, Spišská Nová Ves, Spišská Stará Ves, Tesáre, Topoľčany, Trakovice, Trenčín, Trnava, Výčapy-Opatovce, Zohor a Zvolen.

Ak ešte nemáte program na víkend, pozrite si, čo hrajú divadlá vo vašom okolí. Počas Noci divadiel môžete netradičným spôsobom vnímať nové príbehy po celú noc a lepšie pochopiť o čom divadelníctvo vlastne je.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.