Reklama

Disney DM009SH: rozprávkový smartfón s rozprávkovou výbavou

Dominik Fúsek

Filmová spoločnosť Disney nie je prvá, a pravdepodobne ani posledná, ktorá chce ponúkať upravené mobily predovšetkým svojim fanúšikom. Mohli by sme čakať, že na prvom mieste bude dizajn a grafické úpravy prostredia, avšak nie je tomu tak. Disney DM009SH ponúka nekompromisnú výbavu na čele s 3,8“ 3D displejom, 9,6 Mpx fotoaparátom a OS Android.

Disney DM009SH

Disney mobil prekvapivo nie je určený primárne pre deti. Aspoň takýto názor nadobúdame pri pohľade na jeho špecifikácie. Novinka hardvérovo vychádza z nedávno predstaveného Sharpu Galapagos 003SH (Sharp Galapagos 003SH a 005SH: 3D displej je už aj v mobiloch!), nachádza sa tu teda len to najlepšie. Základným kameňom je 3,8 – palcový 3D displej bez nutnosti okuliarov, cez ktorý sa budete pozerať na upravené prostredie operačného systému Google Android 2.2. To nebude nijako spomalené, 1-gigahertzový Snapdragon si svoju prácu odvedie. Chýbať nebude ani 9,6 Mpx fotoaparát, Wi-Fi, GPS, TV tuner a elektronická peňaženka.

Disney DM009SH

Unikátnym však tento smartfón robia úpravy a doplnky priamo z dielne Disney. Predovšetkým dostanete špeciálne pozadia na plochu, ikony, widgety, hodiny a ďalší obsah s tematikou Disney. Užívatelia budú mať prístup do Disney Market-u, kde sa budú nachádzať ďalšie aplikácie na stiahnutie. Bonusom bude špeciálna e-mailová schránka @disney.ne.jp pre všetkých zákazníkov. Áno, správne ste si všimli príponu jp. Disney smartfón bude žiaľ predávaný len v Japonsku. Predaj sa začne už o pár dní, cena zatiaľ nie je známa.

Disney DM009SH

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.