Reklama

Digitálne fotorámčeky Sony pre spomienky

Drahomír Piok

Spoločnosť Sony predstavuje novú sériu digitálnych fotorámikov. Dopyt po týchto produktoch rýchlo rastie a stávajú sa novým hitom. Vlajkovými loďami celej série S-Frame HD sú DPF-HD1000 a DPF-HD800. Umožňujú prezerať stovky fotografií, ale aj zvukových klipov v rôznych formátoch, no nemajú problém ani s HD videom.

Sony S-Frame

Digitálne fotorámiky čoraz častejšie nahrádzajú klasické rámčeky, no vytláčať začínajú aj celé fotoalbumy. S postupnou digitalizáciou sme tak schopný uchovávať tísice fotografií vo veľmi malom zariadení. Sám by som však nikdy nezanevrel na staré dobré „fotografie na papieri“, ktoré môžete zobrať zo sebou kamkoľvek. Nové fotorámiky od Sony majú veľkosti od 7“ až do 10,1“. Vyznačujú sa moderným dizajnom s čiernou alebo bielou farbou a obohatia každé miesto kam ich položíte. Samozrejme ich môžete umiestniť vertikálne alebo horizontálne ako každý iný rámček na fotky. Nová séria obsahuje deväť rôznych modelov a všetky sa vyznačujú energetickou úspornosťou a časovačom, ktorý napríklad večer môže rámček vypnúť alebo ho dať do úsporného módu hodín alebo kalendára. Ovládanie je dotykové a intuitívne pomocou systému ikon.

Sony S-Frame

Model S-Frame DPF-HD1000 má najvyššie rozlíšenie 1 026 x 600 bodov na 10,1“ displeji, zatiaľ čo DPF-HD800 dosahuje 800 x 480 pixelov na 8“ LCD obrazovke. Vnútorná pamäť týchto zariadení činí celom 2 GB. To podľa Sony stačí približne na 4000 fotiek. Fotografie a videá dokážu rámiky prehrávať z pamäťových kariet SD, SDHC, ale aj z vymierajúceho Sony štandardu Memory Stick Pro Duo. Nezabudlo sa ani na klasické USB kľúče, ktoré k nim bez problému pripojíte. Podporované sú rôzne formáty ako JPEG, MPEG4, MPEG1 MP3, ACC a Linear PCM, no myslím si, že ich mohlo byť oveľa viac. Pri videách alebo zvukových klipoch je možné zapnúť aj vstavaný reproduktor. Rámčeky budú dodávané s diaľkovým ovládaním a dostupné na trhu už od septembra. Za najvyšší typ DPF-HD1000 zaplatíte v prepočte približne 120 €. Za DPF-HD800 približne 100 € a dá sa očakávať, že ostatné menšie modely budú zaiste lacnejšie. Na trhu sa obajví aj špeciálna edícia so Swarovski kryštálmi, no pre tú cena ešte stanovená nebola.

Sony S-Frame

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.