Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Devialet miniaturizoval svoj „mimozemský“ Phantom. Reactor bude aj lacnejší

Devialet miniaturizoval svoj „mimozemský“ Phantom. Reactor bude aj lacnejší
Zdroj | Devialet
Juraj Procházka
Devialet miniaturizoval svoj „mimozemský“ Phantom. Reactor bude aj lacnejší
Zdroj | Devialet
Zdroj | Devialet

Technologickí nadšenci z francúzskej spoločnosti Devialet šokovali audiofilskú verejnosť už svojim prvým produktom, zosilňovačom D-Premier. Keď sme ho pred šiestimi rokmi testovali, bol to silný zážitok.

Francúzska high-tech klenotnica

Odvtedy Devialet prichádza pravidelne s novinkami, ktoré sú vždy udalosťou v Hi-Fi branži, aj keď portfólio tohto high-endového výrobcu sa zameriava iba na dve hlavné oblasti – multifunkčné zosilňovače a bezdrôtové hudobné systémy.

Zdroj | Devialet

Na trhu sú dobre známe tri bezdrôtové reprosystémy Devialet, líšiace sa navonok len povrchovou úpravou a výkonom ukrytým pod kapotou. Ten je vo všetkých prípadoch impozantný. Klasický biely Phantom s výkonom 1200 W prišiel na trh prakticky súčasne so svojím silnejším bratom. Silver Phantom disponuje špičkovým výkonom až 3000 W.

Pozrite si

Devialet D-Premier: vyskúšali sme zosilňovač za 11 990 €!

A pre tých, ktorým sa mália aj 3 kW výkonu, bol neskôr predstavený aj exkluzívny Gold Phantom s výkonom 4500 W.

Zdroj | Audio & Vision Online

Vďaka unikátnej technológii axiálnych reproduktorov a zosilňovačom AHD (Analog Digital Hybrid) prevzatých zo systémov D-Premier, dokážu Phantomy v tvare „vajca mimozemských votrelcov“ (podľa podoby s artefaktom zo známeho sci-fi filmu) reprodukovať hudbu aj pri enormnom výkone s takmer nulovým skreslením a s extrémnou frekvenčnou odozvou.

Pozrite si

Devialet PHANTOM: futuristický Francúz s veľkým zvukom

Tieto produkty sa však aj predávajú za adekvátnu cenu 1 690 € (Phantom), 1 990 € (Silver Phantom) a 2 590 € (Gold Phantom).

Reactor ako reakcia

Pri high-endovej cenovej úrovni si Phantom nemôže dovoliť každý, preto sa Devialet rozhodol siahnuť po inovácii, ktorá by mohla túto streamovaciu technológiu sprístupniť širšiemu okruhu hudobných fanúšikov.

Zdroj | Devialet

Miniaturizoval rozmery, znížil výkon a zároveň aj cenu audiosystému. Výsledkom je Phantom Reactor so štvrtinovými rozmermi oproti trojici pôvodných modelov. Trojročný vývoj 100-členného týmu inžinierov priniesol dve verzie Reactora – slabšiu s výkonom 600 W / 95 dB SPL a silnejší variant s výkonom 900 W / 98 dB SPL.

Pozrite si

Devialet Gold Phantom – 4 500 W v mini luxusnom balení

Oba modely majú rovnaký rozmer zhruba veľkosti hriankovača a sú vybavené bezdrôtovou konektivitou Bluetooth a Wi-Fi, ako aj digitálnym optickým vstupom na pripojenie káblových zdrojov signálu. Hovoriť o 600-wattovom výkone ako o „slabšom“ je však trochu uletené. Skúste si ho pustiť naplno doma v obývačke.

Zhodná je aj frekvenčná charakteristika od impozantných basov na úrovni 18 Hz až po 21 kHz výšky. Akustický dizajn Active Cospherical Engine, spomínané zosilnenie Analog Digital Hybrid, algoritmus Speaker Active Matching a akustické spracovanie Heart Bass Implosion tvoria synergickú mágiu, výsledkom ktorej je kúzlo zvuku s pôsobivou amplitúdou bez vnímateľného skreslenia.

Pozrite si

Devialet – francúzski osvietenci nerešpektujúci dogmy

Rovnaké technológie, akoby popierajúce zákony elektroakustiky, sú nasadené aj v trojici predchádzajúcich modelov Phantom.

Zdroj | Devialet

Devialet u modelov Phantom Reactor zmenšil rozmery, ale technologickú latku nechal na rovnakej úrovni. Znížil však cenu, hoci nie natoľko, aby tieto produkty vypadli z high-end kategórie. Verzia s výkonom 600 W sa má predávať za 990 €, Phantom Reactor s výkonom 900 W bude stáť 1290 €, ceny na stránkach výrobcu sú aktuálne o 100€ vyššie.

Novinky by sa mali na trhu objaviť v najbližších týždňoch, výrobca zatiaľ prijíma predbežné objednávky. Tie môžete podľa najnovších informácií uplatniť aj v spoločnosti BIS audio, ktorá je slovenským distribútorom značky Devialet, alebo u autorizovaných predajcov. Produkty by však mali byť fyzicky dostupné až v mesiacoch november-december.  V každom prípade, niekto môže mať na Vianoce poriadnu radosť.

Zdroj