Reklama

Deutsche Telekom sa na MWC 2018 v Barcelone zameral najmä na 5G sieť

Stanislav Vinc

Tohtoročná výstava MWC 2018 v Barcelone mala niekoľko kľúčových tém, medzi ktoré patrí umelá inteligencia, virtuálna realita a 5G sieť. Deutsche Telekom sa v Barcelone zameral najmä na 5G sieť, na jej výhody a blízku budúcnosť.DT očakáva, že 5G siete začnú byť svetovo nasadzované od roku 2020. Po všetkých generáciách sietí už ale nejde iba o zrýchlenie prenosu, ale aj o zníženie odozvy. Výhody teda neprichádzajú iba pre bežných zákazníkov, ale aj pre senzory a autonómne vozidlá, pri ktorej je nízka odozva kľúčová.

Do 5G siete sa tak pripojí omnoho väčšie množstvo zariadení, keďže rôzne senzory a zariadenia internetu vecí sa zrejme objavia na každom kroku. Už dnes Telekom na Slovensku využíva senzory na parkovacích miestach pre ZŤP, aby ľuďom so zdravotným postihnutím uľahčil parkovanie.

Pozrite si

Deutsche Telekom s partnermi spúšťa Európsku sieť pre internet v lietadlách

V Európe buduje DT sieť NarrowBand-IoT pre vyššie spomenuté snímače. Konkrétne je táto sieť budovaná v Rakúsku, Chorvátsku, Nemecku, Grécku, Maďarsku, Holandsku a aj na Slovensku. NarrowBand-IoT pripraví pôdu pre skutočnú 5G sieť, na ktorej mimochodom Deutsche Telekom spolupracuje so spoločnosťou ZEISS. Okrem siete tieto spoločnosti spolupracujú na pokroku v smart okuliaroch a rozšírenej realite.

Sieť piatej generácie znie ako vízia budúcnosti, ktorá tu ale bude zrejme skôr, ako si myslíme. Dnes by sme síce ešte márne hľadali bežné spotrebné zariadenia s podporou 5G siete, no spolupráca Deutsche Telekom so spoločnosťami Huawei či Samsung dokazuje, že práce na 5G sieti sú v plnom prúde.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2018 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Slovak Telekom, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.