Reklama

Deutsche Telekom na MWC 2010: vízie Connected Life & Work

Roman Calík

Na tlačovej konferencii Deutsche Telekom na MWC 2010 sa hovorilo o budúcnosti služieb Connected Life & Work, ktorých hlavným cieľom je priniesť rovnaký obsah do mobilu, TV a vášho PC.

Počas tlačovej konferencie na dôležitom MWC 2010 sa Guido Kerkhoff, riaditeľ Deutsche Telekom AG pre Južnú a Východnú Európu, niekoľkokrát zmienil i o Slovensku. Sme totiž významnou krajinou v skupine, ktorá spustila interaktívnu satelitnú televíziu Magio Sat. Tiež u nás začal proces integrácie fixnej a mobilnej siete, t.j. spoločností Slovak Telekom a T-Mobile Slovensko, ktorý postupne neminie i ostatné krajiny.
 

Connected Life & Work

Deutsche Telekom sa chce stať lídrom v poskytovaní služieb Connected Life & Work. Základom služieb je spojenie „troch obrazoviek“, t.j. možnosť zdielať a využívať rovnaký content v mobilnom telefóne, v počítači a na obrazovke televízie. Jednoducho kdekoľvek ste, mali by ste mať prístup k svojím kontaktom, multimediálnym súborom a taktiež  nebude chýbať možnosť využívať funkcie sociálnych sietí. V tomto smere sa naplno pracuje na vývoji siete, služieb i produktov, bez ktorých to jednoducho nejde. Preto sa vo vybraných oblastiach zrýchli existujúca 3G sieť prostredníctvom technológie HSPA+, kde je možné dosahovať rýchlosti až 42 Mbps. Samozrejme sa naplno testuje aj sieť LTE. Taktiež sa operátor nechal počuť, že jeho cieľom je, v spolupráci s ďalšími spoločnosťami, priniesť jednoduchú možnosť nákupu aplikácií pre mobilné zariadenia rôznych platforiem tak, aby zákazníci nemuseli nakupovať prostredníctvom kreditných kariet a neustále sa registrovať v rôznych obchodoch s aplikáciami. Túto možnosť vítame a veríme, že Slovensko bude opäť patriť ku krajinám, kde si aplikácie budeme pohodlne nakupovať medzi prvými v skupine Deutsche Telekom.
 

MWC 2010 Deutsche Telekom tlacovka

T-Mobile Pulse Mini

Na MWC 2010 sme sa dozvedeli i to, že ponuku T-Mobile obohatia nové telefóny Samsung Wave S8500 a T-Mobile Pulse Mini. Samsung by mal byť v predaji od mája 2010 a zariadenie T-Mobile Pulse Mini od apríla 2010. Potešujúca správa je, že aj Mini-čko sa dostane na náš trh. Lákadlom by mala byť cena, ale i operačný systém Android 2.1 v malom tele s rozmermi len 106 x 57 x 14 mm a hmotnosťou 110 gramov.

T-Mobile Pulse Mini

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.