Reklama

Desivá 3D projekcia namiesto mejkapu [video]

Patrik Kimijan

Japonský umelec nahradil nudné šminky fascinujúcim digitálnym 3D mejkapom a vytvoril technológiu, ktorá aj z vašej sexi frajerky urobí votrelca alebo Mázikovú.

Japonec Nobumichi Asai je frajer, ktorý vytvára nadupané 3D projekcie (odbornou terminológiou 3D mapping-y) pre veľké japonské aj svetové firmy. Pozrite si na videu nižšie, v akom štýle predstavil nové Subaru Legacy na Motor Show v Chicagu, alebo sledujte, ako 3D mappingom rozpohyboval steny starého lodného doku v Yokohame.

 

Pri svojom najnovšom projekte sa Nobumichi spojil s ďalšími digitálnymi dizajnérmi, CGI expertmi a mejkap umelcami, aby pod jeho vedením vytvorili prvý 3D mapping pre ľudskú tvár.

V prvej fáze prebehlo skenovanie a mapovanie kontúr tváre aj pomocou drobných reflexných bodov nalepených na pokožke. Následne spustená projekcia nielen že vykresľovala na modelkin ksicht šialené obrazce, ale Nobumichi to dokázal vytuniť tak, že projekčný systém bez zaváhania zvládal pohyby modelkinej hlavy či dokonca otváranie a zatváranie jej očí. A to už je celkom frajerina.

Čo s tým v reálnom živote? Kým nebudú ženy ochotné nosiť na hlavách čelenky s pikoprojektormi, tak asi nič, no pre holywoodske štúdiá alebo módne show môže byť toto vcelku zaujímavá technológia.

zdroj: slashgear.com

Mohlo by vás zaujímať:
9 fascinujúcich fotiek WiFi signálu >>

Zdielať na Facebooku Poslať na Twitter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.