Reklama

Descript - úpravy a prepisy audio nahrávok neboli nikdy jednoduchšie

Zdroj | Descript
Števo Porubský
Zdroj | Descript
Zdroj | Descript

Spoločnosť Descript predstavila rovnomennú appku pre operačný systém macOS, ktorej úlohou je výrazne zjednodušovať úpravu audio nahrávok hlasu. Vďaka aplikácii je úprava hlasových nahrávok či prepis hovoreného slova extrémne jednoduchá.

Vývojári okolo bývalého CEO amerického Grouponu totiž vytvorili aplikáciu, ktorá dokáže konvertovať bežné hlasové nahrávky do textu, ktorý je následne možné upravovať. Aplikácia sa postará o to, aby editované zvuky boli z nahrávky odstránené bez výrazných prerušení.

Zdroj | Descript

Na to, aby to celé fungovalo Descript využíva silný nástroj Google Speech, ktorý gigant neustále zlepšuje. Aktuálne má vraj úspešnosť 95%. Vďaka nemu je hlasová stopa pretransformovaná do textu, v ktorom je možné dokonca aj vyhľadávať.

Keďže ale ide o stroj, prepis hlasovej stopy do textu nemusí byť vždy 100-percentný. Využiť je preto možné aj extra službu White Glove, ktorá do 24 hodín prepíše hlas do textu. Využíva sa pritom človek, nie stroj.

Descript zároveň sľubuje, že nahrávka sa v programe spracuje do 5 minút. Ak nie, spoločnosť vám zaplatí pizzu. Do textového prepisu je možné pridávať rôzne poznámky, zvýraznenia apod, no nechýba ani možnosť spolupráce na dokumente s viacerými ľudmi.

Zdroj | Descript

Descript je pritom možné využiť aj na rýchle prepisovanie hlasových záznamov do textu. Program si tak môže nájsť využitie aj pri tvorbe titulkov pre videá, keďže prepísaný zvuk je možné uložiť vo viacerých užitočných formátoch.

Zdroj | Descript

Aplikácia Descript je samozrejme spoplatnená. Vývojári ale ponúkajú „demo“, v ktorom je aplikácia plne funkčná a je možné upraviť 30 minút nahrávky. Descript je však iba pre Apple macOS. Podpora Windows nie je. Možno však pribudne on-line verzia.

Bežná cena je 0,15 USD za minútu prepisu, resp. 0,07 USD za minútu prepisu v prípade 10-dolárového balíčka. V oboch prípadoch je 30 minút prepisu bezplatných.

Druhým problémom je, že program nepodporuje slovenčinu, takže prepis z nášho materinského jazyka by bol vcelku vtipný.

Zdroj | Descript
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.